אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקעה של 60 מיליון דולר בווטסאפ הניבה לסקויה 3 מיליארד דולר צילום: ניצן סדן

השקעה של 60 מיליון דולר בווטסאפ הניבה לסקויה 3 מיליארד דולר

על פי הערכות, ההשקעה של הקרן באפליקציית הצ'ט שפייסבוק קנתה ב-16 מיליארד דולר נחשבת לעסקה הרווחית ביותר שרושמת קרן הון סיכון על השקעה בחברה

20.02.2014, 09:28 | מאיר אורבך

מפתחת אפליקציית המסרים המיידיים הפופולרית ווטסאפ (WhatsApp), שפייסבוק הודיעה הלילה (ה') על רכישתה, הקפידה לאורך כל חמש שנות קיומה לשמור על חשאיות בנוגע להשקעות שגייסה. על פי הפרסומים, גייסה החברה כ-60 מיליון דולר בשלושה סבבים שונים מקרן סקויה קפיטל, שמחזיקה גם קרן בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

על השקעתה בווטסאפ רשמה סקויה הכנסה של 3 מיליארד דולר. העסקה מהווה את עסקת הרכישה הגדולה ביותר של חברה המגובה על ידי קרן הון סיכון וקרוב לוודאי שגם את העסקה הרווחית ביותר שרושמת קרן הון סיכון על השקעה בחברה.

שמיל לוי, שותף מנהל קרן ההון סיכון סקויה קפיטל, צילום: נמרוד גליקמן שמיל לוי, שותף מנהל קרן ההון סיכון סקויה קפיטל | צילום: נמרוד גליקמן שמיל לוי, שותף מנהל קרן ההון סיכון סקויה קפיטל, צילום: נמרוד גליקמן

בפוסט שפרסם ג'ים גוטץ, השותף שהשקיע בווטסאפ, הוא הגדיר זאת כ"מסע שלא יאמן עם המון אופטימיות שהובילה לרכישה הזו".

בריאיון אמר גוטץ כי הבינלאומיות של ווטסאפ קרצה לפייסבוק, עובדה שלא היתה ידועה בעמק הסיליקון. "אם היית כיום בספרד או בברזיל מרבית האינטראקציה בין אנשים במכשירים ניידים נעשית באמצעות ווטסאפ. כיום יש לאפליקציה כבר מעט חצי מיליארד משתמשים ואני מאמין שהיא תגיע למיליארד בקרוב".

סקויה היתה מעורבת בעבר גם ברכישה של אינסטגרם על יד פייסבוק, אבל באופן מפתיע לא השקיעה מעולם בפייסבוק עצמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות