אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 20 מחליף זהות: תכנים יהודיים במקום "האח הגדול" צילום: אלכס קולומויסקי

ערוץ 20 מחליף זהות: תכנים יהודיים במקום "האח הגדול"

למרות התנגדות מצד HOT ו-yes, קיבל ערוץ מורשת את אפיק 20 בממיר, שבו הועברו שידורי תוכנית הריאליטי. הערוץ צפוי לעלות לאוויר בקיץ הקרוב

20.02.2014, 14:18 | אופיר דור

מועצת הכבלים והלוויין החליטה היום (ה') לאשר לערוץ היהודי-ישראלי, הידוע בשם ערוץ מורשת, לשדר באפיק 20 בכבלים ובלוויין. בערוץ 20 הועברו שידורים ישירים מבית "האח הגדול" במהלך העונות של תוכנית הריאליטי, וכרגע מועברים בו שידורים רצופים של ערוץ הספורט מאולימפידת החורף.

קראו עוד בכלכליסט

הערוץ, שאמור לעלות לשידור בקיץ הקרוב, קיבל היום גם באופן רשמי את הרישיון שלו משר התקשורת גלעד ארדן. לדברי מנהליו, הערוץ מתכננן "לפנות לקהל הרחב ולספק אלטרנטיבה לערוצים הקיימים עם תכנים העוסקים בשיח היהודי-ישראלי-אקטואלי".

יו"ר ערוץ מורשת, מנכ"ל רשות השידור לשעבר, מוטי שקלאר, צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר ערוץ מורשת, מנכ"ל רשות השידור לשעבר, מוטי שקלאר | צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר ערוץ מורשת, מנכ"ל רשות השידור לשעבר, מוטי שקלאר, צילום: אלכס קולומויסקי

מועצת הכבלים החליטה להעניק לערוץ החדש את אפיק 20, למרות התנגדות מצד HOT ו-yes. אפיק 20 נחשב לאטרקטיבי במיוחד ובחברות ביקשו להשאיר אותו אצלן, והציעו לערוץ החדש אלטרנטיבות אחרות. הערוץ יחל את שידוריו במסגרת חבילות הבסיס של הכבלים והלוויין ויהיה מבוסס פרסומות.

מערוץ היהודי-ישראלי נמסר כי " אנו מודים למועצת הכבלים והלוויין שהכירה במטרתנו וחובתנו לשמש ערוץ הפונה לקהלים רחבים ומבקש לייצר דיאלוג עם כל גווני החברה הישראלית היהודית, בכל הנושאים שעל סדר היום. אנו מבטיחים לייצר חלופה איכותית, מקורית ומעניינת לצפייה משפחתית לערוצי הטלוויזיה הקיימים".

המשקיע העיקרי בערוץ הוא יצחק מירילשווילי, בנו של המיליארדר הגיאורגי-יהודי מיכאל מירילשווילי. נציג הבעלים בערוץ הוא איש התקשורת אבי בר, לשעבר מנכ"ל ערוץ הספורט. יו"ר הערוץ הוא מוטי שקלאר, מנכ"ל רשות השידור לשעבר, ומנהל הערוץ הוא דוד שריקי, לשעבר מנכ"ל העיתון מקור ראשון.

"החלטה אומללה של מועצת הכבלים"

גורם בשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית אמר ל"כלכליסט" כי מדובר "בהחלטה יותר מאומללה של מועצת הכבלים שפעלה כאן מתוך לחצים פוליטיים והפקיעה נכסים של החברות בצורה כוחנית ודורסנית". לדבריו, "גם הערוץ הערבי רצה לקבל את אפיק 20 בממיר, אבל שם אף אחד לא התערב לטובתו. החברות בנו את אפיק 20 כנכס, והרגולטור בא ביד גסה וכלאחר יד מפקיע אותו. באיזו מדינה בעולם זה קורה חוץ מבישראל?".

מ-yes נמסר בתגובה כי "מדובר בהתערבות קשה, בוטה ולא מידתית של המועצה. yes הציעה מגוון חלופות הולמות והוגנות לערוץ, וניתן היה בוודאי להגיע להסדר והבנה בין הצדדים ללא התערבות מיותרת זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות