אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל ניסתה לרכוש את ווטסאפ ב-10 מיליארד דולר צילום: בלומברג

גוגל ניסתה לרכוש את ווטסאפ ב-10 מיליארד דולר

החברה, שנרכשה אמש ב-19 מיליארד דולר בידי פייסבוק, סירבה קודם לכן להצעה של ענקית החיפוש. גוגל אף הציעה לווטסאפ מיליוני דולרים אם תעדכן אותה במקרה בו תקיים מגעים לרכישה עם חברה אחרת

20.02.2014, 15:30 | הראל עילם

זו שלא זכתה: לפני שחתמה ווטסאפ על הסכם רכישתה עם פייסבוק ב-19 מיליארד דולר, דחתה הצעה מגוגל - שביקשה אף היא לקנות את אפליקציית הצ'ט הפופולרית.

לפי דיווח של פורבס, גוגל פנתה להנהלת ווטסאפ עם עסקה תמוהה ולא שגרתית בתעשייה: היא הציעה לשלם לה מיליוני דולרים בתנאי שתודיע לה באופן מיידי אם תיכנס למו"מ לקראת רכישה בידי חברה אחרת. ווטסאפ, מצידה סירבה גם להצעה זו.

גוגל ניסתה, פייסבוק זכתה, צילום: רויטרס גוגל ניסתה, פייסבוק זכתה | צילום: רויטרס גוגל ניסתה, פייסבוק זכתה, צילום: רויטרס

ההנחה הרווחת באותה תקופה כי גוגל גם ניסתה לרכוש את האפליקציה, אך נדחתה. כעת, לפי פורבס, מתגלים חלק מפרטי ההצעה של גוגל - היא הציעה לווטסאפ 10 מיליארד דולר במזומן, אבל ללא כיסא בדירקטוריון החברה.

השמועות על כך שגוגל מנסה לרכוש את ווטסאפ הופיעו לראשונה כבר בסוף 2011. באפריל האחרון, אתר DigitalTrends דיווח שגוגל הציעה מיליארד דולר "בלבד". מנהלי ווטסאפ וגוגל דחו אז את השמועות. אז נטען כי גוגל מעוניינת לשלב את ווטסאפ בשירות ההודעות המיידיות הפופולרי שלה, שלבסוף אוחד יחד עם שירות גוגל Hangouts. הניסיון לרכוש את ווטסאפ הינו פעולה הגיונית עבור גוגל, בשל זליגת המשתמשים לאפליקציות צ'ט למיניהם.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות