אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שותף במשרד יגאל ארנון פורש "זמנית" כדי לנהל את עסקי סמי שמעון

בלעדי לכלכליסט

שותף במשרד יגאל ארנון פורש "זמנית" כדי לנהל את עסקי סמי שמעון

לפני שבועיים נחשף ב"כלכליסט" כי אלמנתו של המיליארדר סמי שמעון החליטה לפטר את רו"ח פרץ וינקלר שהיה "יד ימינו של שמעון" ומקורב אליה מתפקידו כסמנכ"ל הכספים של קבוצת יכין חק"ל. כעת מתברר כי פרקליטה עו"ד שי רייכר פרש ממשרד ארנון לשנה בכדי להחליף את וינקלר ולנהל את החברות

20.02.2014, 15:49 | ענת רואה וזוהר שחר לוי

שבועיים לאחר שרו"ח פרץ וינקלר, מי שנחשב "יד ימינו" של המיליארדר המנוח סמי שמעון, סולק מתפקידו הניהולי בקבוצת החברות יכין חק"ל, מתברר כי מי שהלכה למעשה יחליף אותו הוא עו"ד שי רייכר, שותף במשרד יגאל ארנון ופרקליטן של אלמנתו ובתו של שמעון,אנג'לה ואלכסנדרה שמעון. במקביל אמור רייכר לכהן כמנהל העזבון במקומו של השופט לשעבר גל גוטזגן שפרש מהתפקיד בהסכמה. 

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי כדי לבצע את התפקידים הללו ובאורח יוצא דופן, עו"ד רייכר פורש ממשרד יגאל ארנון לתקופה בת שנה שתוגדר כחופשה ללא תשלום. במשרד ארנון מסבירים כי הצורך לצאת לחופשה הוא בכדי שלא להיקלע לבעייה אתית, כאשר עו"ד גם מעניק יעוץ משפטי וגם מנהל קבוצת חברות למען לקוחו.

רייכר אמור להיכנס לתפקידו ביום ראשון, כשהיום סיים רו"ח וינקלר את תפקידו בקבוצת החברות. כפי שנחשף בכלכליסט לפני שבועיים, וינקלר שהיה מקורב מאוד לסמי שמעון ולאחר מכן עמד בקשרים טובים מאוד עם האלמנה והיה "בצד שלה" במסגרת הסכסוך הממושך והקשה בינה לבין מנהל העזבון הקודם גוטזגן, פוטר במפתיע מקבוצת החברות, זומן לשימוע ולאחר מכן התבקש לעזוב.

סמי שמעון המנוח ואשתו אנג סמי שמעון המנוח ואשתו אנג'לה סמי שמעון המנוח ואשתו אנג

וינקלר טען כי מגיעים לו 12.5% ממניות יכין חקל, בהתאם להחלטה של סמי שמעון בטרם הלך לעולמו. אלא שכעת מתכחשת האלמנה להתחייבות הזו ונראה כי הליכים משפטיים ינקטו בקרוב ע"י שני הצדדים. בכלכליסט פורסם כי במסגרת חקירה בבית המשפט שנערכה לפני כשנתיים, אישרה לכאורה האלמנה שהיא מודעת להתחייבות כלפי וינקלר.

מקורבי וינקלר מאשימים כעת כי האלמנה עשתה שימוש בוינקלר בכדי לקבל ממנו מידע על המתרחש ביכין חקל במהלך הסכסוך מול מנהל העזבון, ואילו כעת כשאין לה צורך בו, היא מדיחה אותו מתפקידו וממנה תחתיו את עורך הדין שלה. מנגד מקורבי האלמנה טוענים כי לאחרונה הגיעו אליהם מידע ומסמכים ששופכים אור חדש על וינקלר ומעשיו וכי זו הסיבה להדחתו מתפקידו.

בתוך כך דווח כי לביהמ"ש הוגשה התנגדות למינויו של עו"ד רייכר לתפקיד מנהל העזבון, בנימוק שהוא היה פרקליטה של אנג'לה שמעון ומשמעות המינוי היא כי "נותנים לחתול לשמור על השמנת". ההתנגדות הוגשה מטעם שני יורשים חברים של שמעון שלטענתם הוא ציווה להם בצוואתו 4 מיליון דולר. עדיין לא ידוע כיצד יגיבו היורשים כשיוודע להם שרייכר צפוי גם לנהל בפועל את קבוצת החברות ולא רק את העזבון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות