אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלני לאומי: "חברות במדד ת"א 75 ייהנו יותר מהשיפור בכלכלה העולמית" צילום: shuttrstock

כלכלני לאומי: "חברות במדד ת"א 75 ייהנו יותר מהשיפור בכלכלה העולמית"

כלכלני הבנק כותבים בסקירתם השבועית, כי "בשוק המניות הישראלי, אנו מעדיפים את מדד ת"א 75 על פני מדד תל אביב 25". עוד הם כותבים: "מומלצת חשיפת יתר למדדי המניות באירופה ובבריטניה בהשוואה למשקלם במדד המניות העולמי"

21.02.2014, 13:16 | שירות כלכליסט

"בשוק המניות הישראלי, אנו מעדיפים את מדד ת"א 75 על פני מדד ת"א 25, תוך הערכה שחברות השייכות למדד ת"א 75 ייהנו יותר, בממוצע, מהשיפור בכלכלה העולמית" - כך כותבים כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית.

קראו עוד בכלכליסט

"אנו ממליצים על חשיפה גבוהה לאפיק המנייתי, בדגש על חו"ל, תוך הערכה שרמת המחירים של שוקי המניות בעולם עדיפה ביחס לאג"ח הקונצרני. הסיכון באפיק המנייתי עולה ככל שנמשכת העלייה במכפילי הרווח בשוקי המניות".

לדבריהם, "מומלצת חשיפת יתר למדדי המניות באירופה ובבריטניה בהשוואה למשקלם במדד המניות העולמי (כ-25%) - לאור השיפור במצב כלכלות אלו. בנוסף, אנו ממליצים להחזיק חשיפת חסר קטנה לארה"ב (שמהווה כמחצית ממשקל המדד העולמי), ואת מדדי המניות של השווקים המתעוררים, להחזיק בשיעור דומה למשקלם במדד המניות העולמי".

במה להשקיע?, צילום: בלומברג במה להשקיע? | צילום: בלומברג במה להשקיע?, צילום: בלומברג

מבחינת שוק האג"ח כותבים בבנק, כי "אנו מעריכים כי התשואות בחלק הארוך של העקומים המרכזיים בחו"ל, וכפועל יוצא מכך גם בשוק המקומי, צפויות להמשיך ולעלות בטווח הזמן הבינוני (לאורך השנתיים-שלוש הקרובות), וזאת כתלות בהמשך השיפור בכלכלת ארה"ב (ובמידה מסויימת גם בכלכלת אירופה)".

עוד הם כותבים, כי "מומלץ להימנע מאג"ח ממשלתיות של המדינות המפותחות המרכזיות (ארה"ב, גרמניה, יפן). "אנו ממליצים על חשיפה גבוהה לאג"ח ממשלת ישראל תוך התמקדות במח"מ בינוני-קצר"

.

"ככלל", כותבים בלאומי, "אנו ממליצים על החזקה נמוכה של אג"ח קונצרני בחו"ל, תוך התרכזות בדירוגי השקעה נמוכים (רמת סיכון גבוהה) ומח"מ קצר/בינוני. עם זאת, לנוכח עליית התשואות בחלק הבינוני של העקום במהלך השנה האחרונה, והערכה שמעתה מגמת העלייה בתשואות לא תהיה מהירה, ניתן להסיט חלק מההחזקה באפיק לאגרות במח"מ בינוני תוך הקטנה מסוימת ברמת סיכון האשראי על ידי עלייה באיכות דירוגי האגרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות