אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל ישראל מציעה מענקי פרישה מרצון לעשרות עובדים צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי לכלכליסט

אינטל ישראל מציעה מענקי פרישה מרצון לעשרות עובדים

עובדי מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל שיפרשו מרצונם יקבלו מענק בהיקף 3–4 משכורות, זאת על רקע כוונת אינטל העולמית לקצץ 5,400 משרות. הקיצוץ בישראל יהיה קטן יחסית לזה שייעשה במדינות אחרות. אינטל: "זה קיצוץ בכוח העבודה, לא פיטורים"

23.02.2014, 06:59 | אסף גלעד

גל הקיצוצים באינטל העולמית הגיע לישראל - ל"כלכליסט" נודע שאינטל החלה להציע מענקי פרישה לעשרות עובדי מרכזי הפיתוח שלה ברחבי הארץ. החברה מציעה מענק בסכום של 3–4 משכורות, כ־120 אלף שקל בממוצע, כדי שיסכימו לפרוש מרצונם. בנוסף למענק יקבלו העובדים הפורשים את פיצויי הפיטורים. שצברו. ל"כלכליסט" נודע שהמהלך מתרכז בחטיבת ה־Wireless של החברה, אך לפי הערכות מתרחש גם בקבוצות פיתוח נוספות. 

קראו עוד בכלכליסט

הקיצוצים נערכים על רקע כוונת אינטל העולמית לקצץ 5,400 משרות מכלל 107 אלף עובדיה בעולם, כ־5% מכוח העבודה שלה. אינטל עדיין נחשבת למעסיק הפרטי הגדול בישראל עם 9,855 עובדים בסך הכל, ולמרות אווירת המשבר הכללית בחברה, קיבלו עובדיה בישראל את הבונוס השנתי בגובה 2–3 משכורות בחודש שעבר.

אינטל, צילום: בלומברג אינטל | צילום: בלומברג אינטל, צילום: בלומברג

ככל הנראה, הקיצוצים בישראל יהיו קטנים יחסית לקיצוצים שיתרחשו במרכזים אחרים של החברה בעולם. בישראל מפותחים כמה מהפרויקטים החשובים לאינטל העולמית, גם בקבוצת ה־ Wireless. בקבוצה זו מפותחות כמה מטכנולוגיות המפתח שמוציאות את אינטל מפיתוח מעבדים גרידא לפיתוח מעגלים אלקטרוניים על גבי השבבים, כמו רכיבי תקשורת של GPS או בלוטות', רכיבים שקריטיים גם לאסטרטגיית החדירה של אינטל למכשירי מובייל, על רקע הירידה במכירות מחשבים אישיים.בחודש שעבר הודיעה אינטל העולמית על ירידה של כ־2% בהכנסותיה ב־2013 לעומת 2012, ועל ירידה של כ־13% ברווח הנקי.

מאינטל נמסר: "איננו מודיעים על פיטורים. באינטל עובדים על תוכניות לקיצוץ בהוצאות, והדבר כולל גם קיצוץ בתעסוקה. כשמדברים על קיצוץ בכוח העבודה ישנן כמה אפשרויות: הצבת עובדים במשרות אחרות, תוכניות פרישה מרצון, פנסיה מוקדמת ועוד, כך שתהיה זו טעות לכנות זאת פיטורים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
אינטל היא חברה המנצלת את עובדיה עד טיפת הדם האחרונה ואח"כ זורקת החוצה וזה בערך בגיל 40
אני עובד כמהנדס מעבדה בטכניון ועובדים אצלנו המון מהנדסים שנזרקו מאינטל ומשהם מספרים אלוהים ישמור על היחס שהם קיבלו שם . המדינה חייבת להפסיק לתת לחזירים האלו מענקים , או אם נותנים שיתנו לעובדים קביעות .
א , חיפה  |  04.09.14
לכל התגובות