אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי פסלה את עמדת היועץ החיצוני ששכרה בעניין התגמול למנכ"ל הפניקס צילום: אוראל כהן

אנטרופי פסלה את עמדת היועץ החיצוני ששכרה בעניין התגמול למנכ"ל הפניקס

חברת היעוץ ביקשה מרו"ח יעקב גולדמן חוות דעת בעניין חבילת שכרו של אייל לפידות. לאחר שקבע כי יש להמליץ על אישור השכר החליטו באנטרופי להתעלם מעמדתו

23.02.2014, 13:34 | רחלי בינדמן

חברת הייעוץ אנטרופי המליצה לגופי הפנסיה להתנגד לחבילת השכר של מנכ"ל הפניקס אייל לפידות - למרות שהיועץ החיצוני שאת שירותיו שכרה לצורך מתן חוות הדעת בעניין המליץ על תמיכה בתוכנית התגמול של המנכ"ל. אנטרופי שכרה את שירותיו של רו"ח יעקב גולדמן על רקע חשש מניגוד עניינים פוטנציאלים, כיוון שהפניקס היא לקוח של אנטרופי.

קראו עוד בכלכליסט

כך נכתב בחוות הדעת שהגישה אנטרופי לגופים המוסדיים: "ביום 20 בפברואר התקבלה חוות הדעת הסופית של מר גודלמן אצלנו. ההמלצה הסופית של חוות הדעת כפי שניתנה על ידי היועץ היא לתמוך בתנאי העסקתו של לפידות. יחד עם זאת בבחינה שלנו את חוות הדעת ומכלול הנימוקים המוצגים בסופה, וזאת למרות כי חברת הפניקס ביצעה שינויים בהסכם התגמול (שנבעו מדיונים שקיימו נציגיה עם היועץ החיצוני) אנו ממליצים להתנגד לתנאי ההעסקה. המלצתנו זו היא בעיקר לאור ההיקף המקסימאלי הגבוה של התגמול הכולל, היקפו החריג ביחס למקובל במגזר הפיננסי כולו ומגזר הביטוח בפרט וגם לאור היקפו של הרכיב הקבוע (לאור העובדה שרכיב זה שונה והינו כעת חורג ממדיניות התגמול שאושרה זה לא מכבר). בנוסף אנחנו מתייחסים להערה העולה בשולי חוות הדעת של היועץ החיצוני לעניין החולשה הקיימת בענף הביטוח בעניין קיומם של כלים יעילים לקביעת רף התגמול הסביר והראוי למנהלים בחברות הביטוח כפי שנעשו לאחרונה בענף הבנקאות".

באנטרופי מודים כי העובדה שהמלצתם מנוגדת לעמדת היועץ החיצוני היא חריגה ומנמקים אותה: "אנו פועלים במסגרת השירות הכולל אותו אנו מספקים עבור לקוחותינו נציגי המיעוט".

כעת עובר הכדור לידי מנהלי גופי הפנסיה, הקולגות של אייל לפידות – חברות הביטוח ובתי ההשקעות שיצטרכו לקבל החלטה האם הם מצביעים בניגוד להמלצת אנטרופי או בהתאם לה. על רקע הביקורת הציבורית הנוקבת והתערבותו הטריה של שר האוצר יאיר לפיד בנושא המלצות גופי הפנסיה בעניין שכר מנהלי הבנקים, גופי הפנסיה יקבלו החלטה בידיעה כי היא תזכה למעקב ציבורי.

אייל לפידות, צילום: אוראל כהן אייל לפידות | צילום: אוראל כהן אייל לפידות, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות