אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסיר ירה על סוהרים, כוחות פרצו לכלא והרגו אותו צילום: גלעד קוולרציק

אסיר ירה על סוהרים, כוחות פרצו לכלא והרגו אותו

דרמה בכלא רימונים שבשרון: האסיר סמואל שיינביין, רוצח שמרצה מאסר עולם, נכנס לשירותים וירה לעבר 3 סוהרים - מצבו של אחד מהם אנוש, אחר נפצע קשה. אחרי התבצרות בת שעתיים, נכנסו כוחות מיוחדים לכלא. הם ירו והרגו את שינביין ופצעו קל אסיר אחר. לוחם נפצע קל בפריצה לכלא

23.02.2014, 17:38 | רענן בן צור, ynet

שלושה סוהרים בכלא רימונים שבשרון נפצעו בצהריים (יום א') מירי של סמואל שיינביין, אסיר בן 34 שהתבצר במתחם. לאחר זמן קצר פרצו כוחות מיוחדים של המשטרה למקום, ובמהלך פעולתם נפגע האסיר ומת.

שיינביין פגע בסוהר אחד באורח אנוש והביא לפציעה קשה של סוהר נוסף. צוותי מגן דוד אדום ממרחב ירקון פינו את השניים, בני 30 ו-35, לבית החולים מאיר בכפר סבא. שלושה סוהרים נוספים נפגעו באורח קל. לוחם אחד ואסיר נוסף נפגעו אף הם קלות במהלך פריצת כוחות המשטרה לכלא.

 

אילוסטרציה, צילום: גלעד קוולרצי אילוסטרציה | צילום: גלעד קוולרצי'ק אילוסטרציה, צילום: גלעד קוולרצי

בדיקה ראשונית העלתה כי הנשק הגיע לידיו של האסיר, וזה פתח באש לעבר הסוהרים. הוא התבצר לבדו בשירותים שבאגף 5 בכלא עם הנשק. סגן-ניצב שירות בתי הסוהר, גונדר גבי גביזון, הדגיש כי הנשק לא נחטף מסוהר.

שירות בתי הסוהר החל לחקור את נסיבות האירוע. הבדיקה הראשונית העלתה גם כי האסיר נכנס לשירותים באגף לאחר שביקש להביא ציוד לצורך העברתו לאגף אחר, ומתוך השירותים החל לירות לעבר שלושת הסוהרים.

ככל הידוע, שדד שיינביין, שנידון ל-34 שנות מאסר בגין רצח, אקדח במהלך חופשתו מהכלא לפני כחודש. שניות לאחר שחטף את האקדח מבעליו הוא נתפס והועבר לידי שוטרי תחנת רמלה, שנדהמו לגלות כי מדובר באסיר. לאחר חקירה בתחנת המשטרה הוא נעצר והשוטרים החזירו אותו למקום שבו הוא רגיל להיות - מאחורי סורג ובריח.

בשב"ס יבדקו כיצד הגיע הנשק לידיו של האסיר וזאת על רקע האיסור שמוטל על סוהרים שאינם מורשים להיכנס חמושים לתוך הכלא.

כלא רימונים שבשרון הוא אחד מבתי הכלא שבמתחם יחד עם "הדרים" ו"השרון", והוא כלא חדש שעומד בקריטריונים מחמירים. באגף ההפרדה שבו כלואים אסירים מסוכנים - ובין היתר עברו שם זאב רוזנשטיין, אסי ופרנסואה אבוטבול, יגאל עמיר, אבנר הררי ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות