אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת פסגות: הפרקליטות צפויה להגיש כתבי אישום בתוך שבועות צילום: עמית שעל

פרשת פסגות: הפרקליטות צפויה להגיש כתבי אישום בתוך שבועות

מדובר בסמנכ"ל הברוקראז' לשעבר דוד אדרי, מנהל חדר המסחר לשעבר שי בן דוד, ועובדי דויטשה בנק ישראל לשעבר, אהרון נבון וסער וינטראוב

23.02.2014, 18:09 | תומר גנון

הפרקליטות הודיעה בסוף השבוע לחשודים בפרשת פסגות - סמנכ"ל הברוקראז' לשעבר, דוד אדרי, מנהל חדר המסחר לשעבר, שי בן דוד, ועובדי דויטשה בנק ישראל לשעבר, אהרון נבון וסער וינטראוב - כי היא דוחה את הטענות שהוצגו לה בשימוע שנערך בטרם הגשת כתב אישום. המשמעות: בתוך שבועות ספורים צפויה הפרקליטות להגיש לבית המשפט כתב אישום נגד הארבעה על השפעה בדרכי תרמית על שער ניירות ערך.  

קראו עוד בכלכליסט

 

דובר משרד המשפטי מסר כי "לפני ימים אחדים הודיעה הפרקליטות לבאי כוח החשודים כי לאחר בחינה מקיפה הוחלט לדחות את טענותיהם בשימוע. מעבר לכך לא נוכל להתייחס בשלב זה".

 

במרכז החקירה של רשות ני"ע, שהפכה גלויה בפברואר 2010, עמד חשד לפעילות תרמיתית באגרות חוב קונצרניות וממשלתיות שבוצעה באמצעות חשבון הנוסטרו של חברת פסגות על ידי אדרי ובן דוד. על פי הזימונים לשימועים התבצעה פעילות תרמתית במרכז הנפקת אגרות חוב ממשלתיות של משרד האוצר.

רועי ורמוס. שילם חצי מיליון שקל, צילום: יובל חן רועי ורמוס. שילם חצי מיליון שקל | צילום: יובל חן רועי ורמוס. שילם חצי מיליון שקל, צילום: יובל חן

בחודש יולי 2013 הגיעו הפרקליטות ומנכ"ל בית ההשקעות פסגות לשעבר רועי ורמוס להסדר לפיו לא יוגש נגדו כתב אישום בפרשה זו. על פי ההסדר, ורמוס שילם קנס של 500 אלף שקל, ויוכל לשוב ולכהן כנושא משרה בכירה בגוף מפוקח.

עוה"ד נוית נגב, איריס ניב-סבאג וגל הררי גולדמן, ממשרד שינמן-נגב-ניב, המייצגות את דוד אדרי, מסרו בתגובה: "העובדה שהפרקליטות התלבטה משך כמעט ארבע שנים מאז החקירה, בשאלה האם להגיש כתב אישום, ואף סגרה את התיק בעניינם של פסגות, ורמוס וירון, מצביעה יותר מכל על מורכבותו של התיק ועל חולשתן של הראיות בו. דוד אדרי החליט כבר לפני שלוש שנים שלא לקיים שימוע בתיק ולהוכיח את חפותו בבית המשפט, וכך ייעשה".

מעוה"ד יעל גרוסמן, רוני בלקין וסאלי ליכט המייצגות את אהרון נבון, נמסר: "אין לנו אלא לההצר על כך שאחרי שהפרקליטות החליטה לא להגיש כתב אישום כנגד ורמוס הוחלט להגיש כתב אישום נגד נבון. העובדה שלקח לפרקליטות כמעט שלוש שנים למצוא מומחה שיסכים לסתור את טענותינו מדברת בעד עצמה. אנו שמים מבטחנו בבית המשפט"

איתן מעוז, עורך דינו של סער וינטראוב, מסר בתגובה: "ההחלטה להגיש כתב אישום בעניינו של וינטראוב היא שגיאה חמורה. מדובר בשני אנשים איכותיים וישרי דרך שפעילות המסחר שלהם היתה ללא כל דופי. התיק יסתיים בזיכוי".

מעוה"ד גיורא אדרת ויפעת מנור נהרי, המייצגים את שי בן דוד, נמסר: "לא קיימנו שימוע וממילא לא נדחו טענותינו. הפרקליטות התלבטה שנים בתיק זה מה שמצביע על הקשיים והמורכבויות שבו. במצב דברים זה סברנו שכאשר הפרקליטות עצמה מהססת הרי שאין מקום להגשת אישום פלילי. משהוחלט להגיש כתב אישום ננהל הליכים בבית המשפט".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות