אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית מבני תעשייה לשעבר מונתה לדירקטורית בחברת דירה להשכיר צילום: עמית שעל

מנכ"לית מבני תעשייה לשעבר מונתה לדירקטורית בחברת דירה להשכיר

אתמול נסגר המכרז לתפקיד מנכ"ל החברה הממשלתית שתנסה להוציא לפועל את תוכניתו של שר האוצר להקמת 150 אלף דירות להשכרה

24.02.2014, 09:19 | הדס שפר

המכרז לתפקיד מנכ"ל לחברה הממשלתית דירה להשכיר נסגר אתמול. כעת תצטרך ועדת האיתור לשבת על המדוכה, לבחון מי הם המועמדים שנגשו למכרז ולבחור את מנכ"ל החברה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתפקיד ששר האוצר יאיר לפיד ביקש לשמור למקורבו אורי שני אלא שבעקבות הביקורת הציבורית שספג שמו ירד מהפרק. לפני כן ניסה לפיד למנות את שני למנכ"ל קבינט הדיור – אך גם ניסיון זה כשל לאחר התערבות של נציב שירות המדינה שדחה את הבקשה.

דלית בראון, צילום: עמית שעל דלית בראון | צילום: עמית שעל דלית בראון, צילום: עמית שעל

באוקטובר האחרון אישרה הממשלה את החלטת קבינט הדיור להקמת חברה ממשלתית ייעודית שתנסה להוציא לפועל את התוכנית להקמת 150 אלף דירות להשכרה אותה הגה שני ולפיד לקח על עצמו כמטרה לביצוע. על פי החלטת הממשלה, התקציב השוטף של החברה הממשלתית החדשה, יעמוד על 8 מיליון שקל לשנה והיא תתוקצב לשנתיים מראש. ההון העצמי של החברה, לצורך "קידום תכנון פרויקטים" יעמוד על 20 מיליון שקל בשנה. המטרות המוצהרות של החברה שתפעל תחת משרד האוצר, לפי מודעת איתור המועמדים, הן איתור מתחמי קרקע לפיתוח דיור להשכרה, קידום התכנון הסטטוטורי, ביצוע הסדרי קניין ופדיון קרקע, שיווק המתחמים במכרזי קרקע, ניהול הפיתוח והפעלת מנגנוני פיקוח ובקרה על הזוכים באותם פרויקטים.

ל"כלכליסט" נודע כי עד כה נבחרו כחמישה דירקטורים לחברה שכבר התכנסו לישיבה והוציאו את ההודעה לאיתור מנכ"ל: יו"ר הדירקטוריון שמונה רשמית לפני כחודש וחצי הוא זהר ינון מנכ"ל חברת המים של ירושלים הגיחון שמשמש כדירקטור חיצוני. לצדו של זהר ישבו נציגים ממשרדי הממשלה השונים כדוגמת אורסאן סלמן סגן החשב במשרד התחבורה, אריאל וכסלר מנהל אגף פרויקטים ואסטרטגיה במשרד הפנים, הילה בן חיים סגנית בכירה לממונה על שוק ההון ודלית בראון ששימשה כמנכ"לית מבני תעשייה של אליעזר פישמן עד וכמנכ"לית רד בינת נכסים. בנוסף אמורים להתמנות נציגים של משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל ודירקטור חיצוני נוסף.

הילה בן חיים, צילום: עמית שעל הילה בן חיים | צילום: עמית שעל הילה בן חיים, צילום: עמית שעל

תנאי הסף במכרז רחבים למדי ואפשרו לאנשים ממגזרים שונים לגשת אליו. כך למשל נדרש תואר אקדמי באחד מהמקצועות הבאים: כלכלה, מינהל עסקים, משפטים, ראיית חשבון, מינהל ציבורי או מדיניות ציבורית, הנדסה, אדריכלות, שמאות מקרקעין, גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי. בתיקון למכרז הוסף גם תואר אקדמי בתכנון ערים ואזורים.

גורם בדירקטוריון אמר ל"כלכליסט" כי "החברה עדיין נמצאת בשלבי הקמה והליך איתור המנכ"ל יתחיל למעשה את הפעילות של החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות