אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוסכים בקופות הגמל יוכלו למשוך עד 7,000 שקל בפטור ממס צילום: אבי אוחיון, לע"מ

חוסכים בקופות הגמל יוכלו למשוך עד 7,000 שקל בפטור ממס

ועדת העבודה של הכנסת הרחיבה את האישור למשיכת הכספים מחשבונות שבהם נצברו כספים עד 2011. בקופות גמל יש כ-3 מיליון חשבונות ישנים עם יתרות נמוכות שאינם פעילים עוד

24.02.2014, 11:09 | כלכליסט

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה את הצעת האוצר לאפשר לחוסכים בקופות גמל שבחשבונותיהם עד 7,000 שקל, למשוך את כספם בפטור ממס. לקראת סוף חודש מרץ קופות הגמל יודיעו לחוסכים אודות הזכות למשוך את כספם והוראות לביצוע המשיכה.

ועדת הכספים אישרה בחודש ספטמבר 2013 תקנות המאפשרות את משיכת הכספים שנצברו בחשבונות עד שנת 2007. ועדת העבודה, הרווחה והבריאות, בראשות ח"כ חיים כץ, השלימה את האפשרות למשיכת הכספים מחשבונות שבהם נצברו כספים עד שנת 2011.

ח"כ חיים כץ, יו"ר ועדת העבודה של כנסת, צילום: נמרוד גליקמן ח"כ חיים כץ, יו"ר ועדת העבודה של כנסת | צילום: נמרוד גליקמן ח"כ חיים כץ, יו"ר ועדת העבודה של כנסת, צילום: נמרוד גליקמן

בקופות גמל יש כ-3 מיליון חשבונות ישנים עם יתרות נמוכות שאינם פעילים עוד. חשבונות אלה מהווים מעל 40% מסך החשבונות בקופות הגמל, לעומת כ-2% מסך הכספים המנוהלים בקופות הגמל.

שר האוצר, יאיר לפיד: "זו בשורה שתאפשר לחוסכים לקבל את כספם באופן מיידי ללא תשלום מס. נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי להקל על מעמד הביניים הישראלי". הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "מדובר בנדבך נוסף לייעול מערכת החיסכון הפנסיוני שייטיב עם החוסכים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות