אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
LG תייצר שעון חכם עבור גוגל  צילום: בלומברג

LG תייצר שעון חכם עבור גוגל

ענקית החיפוש נכנסת לזירת השעונים החכמים. החברה הודיעה כי היא מפתחת מערכת הפעלה עבור מוצרי מחשוב לביש שונים, שתוצג בשעון חכם חדש שיושק בשיתוף עם LG, יצרנית סמארטפוני הנקסוס האחרונים

24.02.2014, 13:15 | רפאל קאהאן

גוגל ו-LG ממשיכות בשיתוף הפעולה ביניהן. על פי דיווח של CNET, גוגל תציג במרץ הקרוב מערכת הפעלה חדשה למוצרי מחשוב לביש, כגון שעונים חכמים ואולי גם משקפיים. הדיווח מציין כי גוגל תשתמש במערכת ההפעלה החדשה כבסיס לאקוסיסטם שבמרכזו יוצב השעון החכם החדש.

קראו עוד בכלכליסט

השעון עצמו יוצג ככל הנראה בכנס המפתחים של גוגל שאמור להתקיים ביוני הקרוב. מדובר בשיתוף הפעולה השלישי בין גוגל ו-LG, זאת אחרי סמארטפוני הנקסוס 4 ו-5 שזכו להצלחה בשוק העולמי. השותפות בין שתי החברות מתפלגת בעיצוב התוכנה וניהול הפרויקט מהצד של גוגל וייצור החומרה מצדה של LG.

עד כה הגוגל גלאס הוא מוצר המחשוב הלביש היחיד שהצית את דמיונם של המשתמשים, צילום: אי פי איי עד כה הגוגל גלאס הוא מוצר המחשוב הלביש היחיד שהצית את דמיונם של המשתמשים | צילום: אי פי איי עד כה הגוגל גלאס הוא מוצר המחשוב הלביש היחיד שהצית את דמיונם של המשתמשים, צילום: אי פי איי

גוגל נכנסת לשוק בעייתי למדי; עד כה כל השעונים החכמים שהושקו על ידי חברות כגון סמסונג, סוני ופרויקטים עצמאיים כגון פבל נחלו כשלון חרוץ בשוק הצרכני ונשארו מתויגים כמוצרי נישה. אולם זה לא מנע מסמסונג להציג דור המשך לשעון ה-Gear, שמופעל על ידי מערכת ההפעלה הביתית טייזן.

הסיבה למרדף אחר הראשוניות בשוק היא ההערכות שמדובר בתחום שיכול להניב היקף פעילות של כ-19 מיליארד דולר, על פי מחקר של חברת ג'וניפר ריסרץ'. כיום, השמועות גורסות כי אפל, HTC ועוד חברות מתכננות מוצרי מחשוב לביש. אולם עד כה, הגוגל גלאס הוא הדוגמה היחידה של מוצר מעין זה שהצית את דימיון המשתמשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות