אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנכ"ל החדש של מיקרוסופט: "דברים שלמדתי מסטיב באלמר" צילום: רויטרס

המנכ"ל החדש של מיקרוסופט: "דברים שלמדתי מסטיב באלמר"

מנכ"ל מיקרוסופט החדש, סאטיה נאדלה, סיפר לניו יורק טיימס כי ישנם שני דברים עיקריים שלמד מסטיב באלמר: לא להשוות את עצמך לאחרים ולא לשאול על התפקוד

24.02.2014, 13:41 | שירות כלכליסט

אין ספק שמוחו של המנכ"ל הנכנס של מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, עסוק במחשבות על הצלחה מול כישלון. המנכ"ל הקודם של ענקית הטכנולוגיה, סטיב באלמר, הצעיד את החברה להכנסות ולרווחיות חסרי תקדים. אך לא היה די בכך. הוא גם עשה מספר טעויות שהביאו לפרישתו המוקדמת. כך מדווח ביזנס אינסיידר.

קראו עוד בכלכליסט

נאדלה מקבל לידיו תאגיד ענק בעל הצלחה עצומה אך עם סוגיות רבות שיש לפתור, החל מהתרבות הארגונית שלו וכלה במיצובו בשוק המובייל. נאדלה סיפר לניו יורק טיימס כי ישנם שני דברים עיקריים שלמד מקודמו בתפקיד: ראשית - לעולם לא להשוות עצמו לאחרים, ושנית – הוא לעולם לא צריך לשאול איך התפקוד שלו – אם המצב לא טוב הוא כבר ידע על כך.

סטיב באלמר: "אל תשאל על התפקוד שלך, ואל תשווה את עצמך לאחרים", צילום: אי פי אי סטיב באלמר: "אל תשאל על התפקוד שלך, ואל תשווה את עצמך לאחרים" | צילום: אי פי אי סטיב באלמר: "אל תשאל על התפקוד שלך, ואל תשווה את עצמך לאחרים", צילום: אי פי אי

"אני זוכר ששאלתי את באלמר: 'מה אתה חושב? איך אני מתפקד?' באלמר ענה: 'תראה – אתה תדע וגם אני אדע וזה גם יהיה באוויר אז אתה לא צריך לשאול אותי איך אתה מתפקד. בדרג שלך התשובה תהיה די נראית לעין'".

"אז שאלתי אותו: "'איך הביצועים שלי בהשוואה לאחרים שהיו בתפקיד לפני?' והוא ענה: 'למי איכפת? ההקשר כעת שונה לחלוטין, ומה שחשוב כרגע הוא מה אתה עושה עם הקלפים שקיבלת.' השיעור פה היה שאתה חייב לשמור על שתי רגליים על הקרקע ולהיות כנה באופן ברוטלי עם עצמך על אופן התפקוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות