אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה משלמים המעצבים לכוכבות כדי שיציגו את יצירותיהם בערב האוסקר? צילום: אם סי טי

כמה משלמים המעצבים לכוכבות כדי שיציגו את יצירותיהם בערב האוסקר?

מי השחקנית שהרוויחה 750 אלף דולר רק בגלל שהסכימה להגיע לטקס בתכשיטים של טיפניס? מדוע ענידת טבעת שווה פחות מענידת עגילים? ואיך מעצבים צעירים יכולים בכל זאת לפלס דרכם לשטיח האדום?

24.02.2014, 21:57 | שירות כלכליסט

בואו נודה בכך: העיסוק העיקרי בטקס האוסקר שיתקיים בשבוע הבא אינו נסוב סביב השאלה מי יזכה בפרס הנחשק, אלא מה ילבשו השחקניות, או ביתר פירוט: "כיצד בוחרות המועמדות את השמלה והתכשיטים שילבשו בלילה הגדול?". התשובה האמיתית היא כמובן: כסף. ביאהו מדווחים כי הכוכבות מרוויחות סכומים של שש ואפילו שבע ספרות בתמורה לכך שהן עונדות ענק יהלומים או לובשות שמלה ייחודית. 

"בחמש השנים האחרונות, גדל מספר המעצבים שמשלמים לשחקניות כדי שילבשו את היצירות שלהם", טוען איש יחסי הציבור קול טרידר. "בעבר רק מותגים בסדר גודל של ארמני עשו זאת, אבל כעת אני רואה עוד הרבה מעצבים. מי שמארגן את העסקאות הללו הם הסטייליסטים, כמו סוכני השחקנים".

מנגד, השמות המבוססים ביותר, כמו התכשיטן מרטין כץ, טוענים שמעולם לא שילמו לשחקנית. בנוסף, מעצבים צעירים פשוט אינם יכולים להרשות לעצמם את הסכומים הגבוהים. עם זאת, טרידר מספר ששחקנית מובילה יכולה לדרוש מיליון דולר רק כדי לענוד תכשיט לאירוע מתוקשר, כמו טקסי האוסקר או גלובוס הזהב.

"מאחורי הקלעים האווירה נהייתה תחרותית ביותר", מוסיף כץ, ששחקניות כמו אנג'לינה ג'ולי וניקול קידמן ענדו את התכשיטים שלו על השטיח האדום. לדבריו, על אף מאגר הלקוחות המרשים שלו, לפעמים מוותרים על שירותיו לטובת מעצב שכן משלם. "הייתי אומר שהלקוחות הוותיקים הם 80% נאמנים לי", הוא מעריך. לטענתו התשלום על ענידת תכשיטים נע בין 100 ל-750 אלף דולר - הסכום שהרוויחה אן האת'ווי, על פי הדיווחים, עבור ענידת תכשיטים של טיפניס בטקס האוסקר ב-2011.

אן האת אן האת'ווי עם ולנטינו. הסכום הגבוה ביותר עבור ענידת תכשיטי טיפניס | צילום: אם סי טי אן האת

דיווחים נוספים גורסים כי גווינית' פאלטרו הרוויחה 500 אלף דולר מלואי ויטון לאחר שענדה את התכשיטים שלו באותו אירוע. שנה לאחר מכן התעריף שלה הוכפל. בוואניטי פייר דיווחו שמעצבת התכשיטים הסינית, אנה חו, שילמה לשחקנית מיליון דולר כדי שתענוד חפת יהלומים יחיד לטקס האוסקר. נציגים של שתי השחקניות הכחישו את הדיווחים.

גווינת פלטרו. 500 אלף דולר עבור ענידת תכשיטי לואי ויטון, צילום: אם סי טי גווינת פלטרו. 500 אלף דולר עבור ענידת תכשיטי לואי ויטון | צילום: אם סי טי גווינת פלטרו. 500 אלף דולר עבור ענידת תכשיטי לואי ויטון, צילום: אם סי טי

תג מחיר לכל איבר

יודעי דבר בהוליווד טוענים שעסקאות מסוג זה הולכות וצוברות תאוצה מאז אמצע העשור הקודם, אז גבתה על פי הדיווחים האלי בארי 50 אלף דולר תמורת ענידת תכשיט של בולגרי לאוסקר.

מעבר לכך, מתברר כי איברי גוף מסוימים שווים יותר מאחרים. בכתבה שפורסמה החודש בוואניטי פייר מסבירים שמכיוון שמרבית הצלמים נוטים להתמקד בפנים של הכוכבות, הן ירוויחו 125 אלף דולר עבור ענידת עגילים, 75 אלף דולר על שרשרת, 50 אלף דולר לצמיד ו-25 אלף דולר לטבעת.

חלק מהשחקניות מקבלות כסף גם עבור בחירת שמלת המעצבים לטקסים הגדולים. אולם העסקאות הללו נוטות להיות מורכבות יותר. אין זה סוד לדוגמה שג'ניפר לורנס משמשת גם כפנים של דיור ומפרסמת את קולקציית הבגדים ותיקי היד של המותג. חוזי פרסום מסוג זה מחייבים לעתים את השחקנית להופיע במספר מסוים של אירועים מתוקשרים בבגדי המותג. בהתאם, לורנס לבשה דיור בטקס גלובוס הזהב, בבכורות של סרטים ובפסטיבל הסרטים של טורונטו.

מימין: הלן האנט וג מימין: הלן האנט וג'ניפר לורנס על השטיח האדום | צילום: אם סי טי מימין: הלן האנט וג

מבחינה זו, לורנס ככל הנראה לא תגבה תשלום נוסף ללבישת דיור באוסקר המתקרב, אלא היא תלבש שמלה של המותג כדי לכבד את הסכם הקיים, שמכניס לה בין 15-20 מיליון דולר לאורך שלוש שנים.

בהתחשב בכל הדולרים האלה שמחליפים ידיים, קשה להאמין שלמעצבים צעירים יש בכלל סיכוי לבלוט בעונת הפרסים. הסיכוי העיקרי שלהם הוא ככל הנראה לשכור יחצ"ן. המעצב המקסיקני אוקטביו קרלין לדוגמה, אמנם אינו יכול להרשות לעצמו לשלם לשחקנית שתלבש את יצירותיו, אך הוא שכר יחצ"ן שעוזר להעלות את הפרופיל שלו בקרב כתבי האופנה והסטייליסטים. קרלין קיבל לאחרונה פנייה משחקנית, ההצעה – לעצב עבורה שמלה חדשה על חשבונו, ולקוות שהיא תבחר ללבוש אותה לטקס האוסקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות