אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר כץ: "ראשי ועדי הנמלים התרגלו להחזיק את המדינה בגרון, המציאות הזאת הסתיימה" צילום: אוראל כהן

השר כץ: "ראשי ועדי הנמלים התרגלו להחזיק את המדינה בגרון, המציאות הזאת הסתיימה"

את הדברים אמר שר התחבורה על רקע תוכנית הממשלה להקמת נמלים חדשים בחיפה ובאשדוד, צעד שלו מתנגדים הוועדים. על העיצומים בנמל חיפה: "מדובר בסכסוך מקומי"

25.02.2014, 10:09 | ליאור גוטמן

"ראשי ועדי הנמלים, אלון חסן ומאיר תורג'מן, התרגלו להחזיק את המדינה בגרון והמציאות הזאת הסתיימה. יוקמו שני נמלים חדשים בישראל וההנהלות יקבלו גיבוי. זה לא קרה פעם אבל הודענו להסתדרות. אין משא ומתן עם הוועדים על ההקמה ואם נמל רוצה לעשות הפסקת בר מצווה אז לקוחות ילכו למקום אחר", כך אמר הבוקר (ג') שר התחבורה ישראל כץ. הדברים נאמרו במסגרת כנס תחבורה ונדל"ן של פירמת רו"ח זיו האפט.

קראו עוד בכלכליסט

כץ  אף התייחס לשביתה בנמל חיפה, הנמשכת גם הבוקר, ואמר: "מדובר בסכסוך מקומי שלא התערבתי בו. השבתת הרציף הוא צעד של ההנהלה שגם אני לא כל כך אוהב אותו, יש לנו מספיק שביתות של ועדים שם". בהתייחסו לרפורמה בנמלים שמקדמת הממשלה, המתכננת להקים שני נמלים חדשים בחיפה ובאשדוד, אמר כץ כי מכרז ההקמה וההפעלה מכיל כל אחד בנפרד שלוש קבוצות המתמודדות כאשר שתיים יזכו, ישקיעו מיליארדים ויצרו אלפי מקומות עבודה.

שר התחבורה, ישראל כץ. "אם נמל רוצה לעשות הפסקת בר מצווה, הלקוחות ילכו למקום אחר", צילום: אוראל כהן שר התחבורה, ישראל כץ. "אם נמל רוצה לעשות הפסקת בר מצווה, הלקוחות ילכו למקום אחר" | צילום: אוראל כהן שר התחבורה, ישראל כץ. "אם נמל רוצה לעשות הפסקת בר מצווה, הלקוחות ילכו למקום אחר", צילום: אוראל כהן

לפני שבוע אמר כץ כי יו"ר ועד התפעול המכני בנמל אשדוד, אלון חסן, לא יישאר בתפקידו והוא יסולק בדיוק כמו שגילה אדרעי סולקה מתפקיד יו"ר ועד עובדי הרכבת. כץ הסביר שעם ההקמה הצפויה של נמל חדש באשדוד העובדים יבינו שנוכחותו של חסן מפריעה להם, ולחץ על ההסתדרות יוביל לשליחתו הביתה.

 יו"ר ועד התפעול המכני בנמל אשדוד, אלון חסן, צילום: ליזה ללוצשווילי יו"ר ועד התפעול המכני בנמל אשדוד, אלון חסן | צילום: ליזה ללוצשווילי  יו"ר ועד התפעול המכני בנמל אשדוד, אלון חסן, צילום: ליזה ללוצשווילי

 

לפני שבועיים דווח כי מאות מעובדי נמל אשדוד החלו להתפקד למפלגת הליכוד, במטרה לנסות ולשנות את רוע הגזרה מבחינתם בדמות הקמת נמל חדש מול חופי אשדוד. את המהלך מוביל חסן, שאף מונה לאחרונה לחבר מועצת עיריית אשדוד. בוועד טוענים כי עד היום התפקדו 1,000 עובדים.

ביוני האחרון הכריזו ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לפיד והשר כץ על הקמת שני נמלים חדשים בישראל, אחד בחיפה ואחד באשדוד. מאז מנסים הוועדים להגיע להסכמה על תנאי הבנייה והפיצוי שהם אמורים לקבל מהמדינה, ולמרות הצטרפות ההסתדרות לשיחות - נוצר מבוי סתום. לפיכך, עובדי נמל אשדוד סבורים שאת בלימת המהלך יש לבצע מתוך הליכוד באמצעות הפעלת לחץ פוליטי על נתניהו וכץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות