אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העברה שלא נגמרת צילום: אי פי איי

העברה שלא נגמרת

ברצלונה שילמה 13.5 מיליון יורו לרשויות הספרדיות לאחר שהואשמה בהונאת מס הקשורה להחתמתו של ניימאר. האם ניימאר עלה יותר מ-100 מיליון יורו בעקבות התשלום הזה?

25.02.2014, 16:01 | שירות כלכליסט

ברצלונה שילמה 13.5 מיליון יורו לרשויות הספרדיות לאחר שהואשמה בהונאת מס הקשורה להחתמתו של ניימאר. אולם האלופה הספרדית ממשיכה להתעקש כי לא ביצעה שום עבירה. "המטרה היא לכסות פרשנויות אפשריות שניתן לייחס לחוזים שנוסחו כחלק מהמבצע להחתמת ניימאר", נכתב בהצהרה שפרסמה הקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

ניימאר. יקר יותר מרונלדו?, צילום: אי אף פי ניימאר. יקר יותר מרונלדו? | צילום: אי אף פי ניימאר. יקר יותר מרונלדו?, צילום: אי אף פי

ברצלונה טוענת כי שילמה בקיץ 57 מיליון יורו עבור חלוצה של סנטוס, ניימאר (22). 40 מיליון יורו מהסכום הועברו להורים שלו. אולם על פי מסמכים שהוגשו לבית המשפט, העלות של רכישת ניימאר קרובה יותר לסכום של 88 מיליון יורו - כולל כל ההסכמים שקשורים בהעברת כספים לניימאר, הוריו וקבוצתו.

בחודש שעבר התפטר הנשיא של ברצלונה סנדרו רוסיי בעקבות האשמות על ניהולו הפיננסי. רוסיי עומד גם במרכזה של חקירה, אך הוא מכחיש את החשדות.

בשבוע שעבר שופט בפרד פסק כי הצטברו מספיק ראיות נגד ברצלונה כדי להצדיק את המשך החקירה סביב ההעברה. "הדירקטוריון מכחיש שבוצעה עבירה הקשורה למס בנוגע למחויבויות הפיסקאליות הנובעות מהחתמתו של השחקן", נמסר עוד בהצהרה שפרסמה הקבוצה. "בהתחשב בכך שניתן להעניק פרשנות מסועפת לסכום המדויק של תשלום מס הנדרש מהחתימה, וכדי להגן על המוניטין של הקבוצה ועל שמה הטוב, ברצלונה העבירה היום הצהרת מס על 13,550,830.56 יורו...אף שאנחנו נותרנו משוכנעים שתשלום המס המקורי תאם למחויבות הפיסקאלית שלנו".

עדיין לא נמסר אם כתוצאה מהתשלום החקירה תבוטל. ניימאר הבקיע העונה 7 שערים ב-18 הופעות בליגה במדי ברצלונה, וכבש 3 שערים נוספים ב-7 משחקי צ'מפיונס ליג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות