אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM תשקיע כמיליארד דולר בתחום הענן

IBM תשקיע כמיליארד דולר בתחום הענן

החברה שסבלה מדוחות מאכזבים לאחרונה, החלה בתוכנית למיצוב מעמדה בתחום מחשוב הענן. לשם כך היא הודיעה על קנייתה של חברת Cloudant והשיקה את תכנית ההשקעות החדשה שלה בתחום

25.02.2014, 14:37 | רפאל קאהאן

IBM מעוניינת להפוך למעצמה בתחום הענן. החברה חשפה את המהלך בכנס מחשוב הענן שלה שנערך בלאס וגאס בימים אלה. אחת ההכרזות המסקרנות שביצעה IBM היא הודעתה על רכישת הסטארט-אפ קלאודנט (Cloudant) שפיתחה מערך מסד נתונים כשירות (DaaS) ושהוקמה במקור על מנת לספק שירותי מחשוב לפרויקט מציאת החלקיק האלוהי, שהסתיים בהצלחה מרובה לפני מספר חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה בקלאודנט מעניינת מכמה סיבות: ראשית, הטכנולוגיה של החברה מבוססת על טכנולוגיית NoSQL מבוססת קוד פתוח שמהווה פלטפורמה מתחרה לטכנולוגיה של IBM. בנוסף, החברה ממנפת את הטכנולוגיה שלה לתחום הביג דאטה, תחום בו IBM ביצעה השקעות מרובות. לבסוף, קלאודנט מאפשרת למפתחים לבנות בקלות ובמהירות של אפליקציות מובייל ו-Web, הוכחה לרצונה של IBM לפנות גם למגזר הבינוני, בו היא עדיין מדדה אחר אמזון, רקספייס וגוגל למשל.

ווטסון מייצג את השילוב האולטימטיבי של טכנולוגיות הענן והביג דאטה של החברה ווטסון מייצג את השילוב האולטימטיבי של טכנולוגיות הענן והביג דאטה של החברה ווטסון מייצג את השילוב האולטימטיבי של טכנולוגיות הענן והביג דאטה של החברה

הסכום שהכריזה IBM כולל השקעה במוצר הפלטפורמה כשירות (Paas) בלומיקס (BlueMix), שמספק שירותי פיתוח למפתחי middleware ולמפתחי אפליקציות ווב ומובייל. הפלטפורמה הושקה בשלב הראשון כבטא פתוחה לשימוש והשאיפה של IBM היא להפוך אותה למוצר מסחרי בשנה-שנתיים הקרובות.

אסטרטגיית מחשוב הענן של IBM מגיעה בהמשך לדוחות המאכזבים של החברה בשנה האחרונה. בנוסף החלה IBM להיפטר מחטיבות החומרה שלה, על ידי מכירת חטיבת שרתי ה-x86 שלה ללנובו וכן העמדתה למכירה של חטיבת השבבים. הפיכתה של IBM לחברה מבוססת רשת יכול להוות את המהלך החשוב ביותר שלה מאז הפכה לחברת שירות וייעוץ בתחילת שנות ה-2000.

מנכ"ל קלאודנט, דרק שואטל, התייחס לגישה החדשה של IBM ואמר כי: "ההחלטה להצטרף ל-IBM מצביעה על העובדה לפיה החדשנות הטכנולוגית הארגונית עוברת מעבר לתשתיות ומתנהלת עתה ברמת הנתונים. הקשר בינינו ובין IBM ועם SoftLayer התפתח משמעותית בשנים האחרונות, ככל שיותר ויותר מכשירים הקשורים לרשת יוצרים נתונים בכמויות חסרות תקדים. המומחיות של קלאודנט בתחום ה-NoSQL, יחד עם הניסיון בשוק הארגוני והמשאבים של IBM, מאפשרים להציע שירות ענן בשכבת הנתונים".    

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות