אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארקפה מגדילה את כוחה בשוק הקפה: רוכשת 45% מקפה נטו צילום: טל שחר

ארקפה מגדילה את כוחה בשוק הקפה: רוכשת 45% מקפה נטו

העסקה התקיימה בהמשך לרכישת חלקו של שלמה אברס ברשת נטו על ידי שותפו חיים מלכה לפני כחודש. מלכה: "בעזרת התשתיות של ארקפה ומפעל המאפים, נוכל לבדל את נטו בענף"

25.02.2014, 18:00 | נורית קדוש

התחרות העזה בענף הקפה, מובילה למיזוגים המייצרים גופים גדולים המפעילים רשתות בתי קפה. היום (ג) רכשה ארקפה 45% מרשת בתי הקפה "קפה נטו". העסקה התקיימה בהמשך לרכישת חלקו של שלמה אברס (פש) ברשת נטו על ידי שותפו חיים מלכה לפני כחודש. אחרי שהעביר לידו את מלוא הבעלות על הרשת המונה 14 סניפים, מכר מלכה 45% לבעלי ארקפה המונה 25 סניפים ירון ירקוני ויעקב שמר.

סניף של ארקפה סניף של ארקפה סניף של ארקפה

לדברי מלכה, השותפות של ארקפה, תחזק את קפה נטו בתחום הקפה והמאפים ושתי הרשתות יהנו מכח הקנייה המשותף ומצמצום הוצאות המטה. "לפני כחודש קניתי את השותף שלי ברשת והיום נחתם הסכם עם ארקפה שרכשו 45% מקפה נטו. יש הרבה הגיון בשיתוף פעולה מהסוג הזה בין שתי חברות שכל אחת מהן מצויינת בתחומה. אנחנו פועלים במתכונת של שירות מלא ומטבח ומרכב ובארקפה מתמחים בקפה ובפטיסרי, אני משוכנע שבעזרת התשתיות של ארקפה ומפעל המאפים, נוכל לבדל את נטו בענף".

גורמים בענף טוענים כי מפעל מאפים כמו זה של ארקפה, כרוך בעלויות גבוהות מאד ולכן החברה חייבת לייצר לעצמה מקורות נוספים להפצת תוצרת המפעל. כניסה לשותפות ברשת בתי קפה, תגדיל משמעותית את הכנסות המפעל ואת החשיפה למוצריה. בנטו, יוכלו להיעזר ביכולות הניהול של ארקפה, המזוהה כרשת איכותית ומקצועית. כמו כן, התמורה לרכישת השותפות, תוכל לאפשר למלכה להרחיב את פריסת הרשת הצפויה לפתוח בחודשים הקרובים 2 סניפים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות