אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר הבנק הפדרלי לשעבר יכתוב ספר על תקופת המשבר הפיננסי צילום: בלומברג

יו"ר הבנק הפדרלי לשעבר יכתוב ספר על תקופת המשבר הפיננסי

בן ברננקי, שסיים בחודש שעבר כהונה בת 8 שנים בתפקיד, הודיע כי בכוונתו לכתוב על הרגעים המכוננים של המשבר של 2008. בשבועות הקרובים הוא יחל להיפגש עם מו"לים

26.02.2014, 14:09 | שירות כלכליסט

בן ברננקי, שבחודש שעבר סיים כהונה של שמונה שנים בתפקיד יו"ר הבנק הפדרלי המרכזי, מתכוון לנצל את הזמן שהתפנה לו כדי לכתוב ספר זיכרונות על התקופה.

קראו עוד בכלכליסט

ברננקי סיפר לסוכנות החדשות אי.פי כי בספרו הוא מתכוון להתמקד ברגעים מכוננים כמו המשבר הפיננסי שפרץ ב־2008 וכן בתקופת המיתון שהגיעה אחריו. "אני רוצה שאנשים יבינו מה ידענו, מתי ידענו, כיצד קיבלנו את ההחלטות והאופן שבו התמודדנו עם חוסר הוודאות הכלכלי", הסביר ברננקי, שמתכנן להתחיל להיפגש עם מו"לים בשבועות הקרובים.

בן ברננקי, צילום: בלומברג בן ברננקי | צילום: בלומברג בן ברננקי, צילום: בלומברג

ברננקי (60) הוסיף עוד כי הספר יסקור את כל הקריירה שלו בבנק המרכזי, החל מהמינוי שלו ב־2002 למועצת המושלים בפד. ב־2006 בחר בו הנשיא דאז ג'ורג' בוש לתפקיד היו"ר וכהונתו הוארכה ארבע שנים לאחר מכן על ידי ברק אובמה.

ברננקי נחשב לאחד מראשי הפד השנויים ביותר במחלוקת, בעיקר בשל החלטתו לפנות לצעדים מוניטריים שלא אומצו קודם לכן. בעקבות מדיניות זו ספג ברננקי ביקורת מהליברלים על כך שאינו עושה מספיק, בעוד השמרנים התלוננו על כך שהוא מתערב בשוק יותר מדי.

"האווירה הפוליטית היתה עוינת למדי בחלק מהזמנים", מודה ברננקי. מסיבה זו, ברננקי מקווה שהספר שלו יצליח לשכנע את הציבור שהאופן שבו הבנק ניהל את הכלכלה היה נכון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות