אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתבר שיש לנו ארץ נהדרת: 41% מהישראלים אופטימיים לגבי עתיד המדינה צילום: שאטרסטוק

מסתבר שיש לנו ארץ נהדרת: 41% מהישראלים אופטימיים לגבי עתיד המדינה

ישראל מתברגת למקום ה-12 בסקר שביעות רצון שנערך במכון Global Attitudes Project. בספרד רק 5% מרוצים מהכיוון אליו הולכת המדינה, וביוון רק 2%. ובאילו מדינות נמצאים האזרחים המרוצים ביותר?

26.02.2014, 15:44 | שירות כלכליסט

כמו בנושאים רבים, גם אופטימיות של עם לגבי עתיד מדינתו משתנה ממדינה למדינה. אך יש מדינות שבהן הרוב המכריע של האזרחים מרגישים שהמדינה בדרך הנכונה ואילו מדינות אחרות שבהן הרוב חש בדיוק ההיפך.

על פי סקר לשנת 2013 שערך המכון לסקרי דעת קהל גלובליים Global Attitudes Project, ישראל היא המדינה ה-12 בעולם מבחינת שביעות רצון אזרחיה, כך ש-41% מהאזרחים מרוצים מהדרך שבה הולכת המדינה.

המדינות המרוצות ביותר, על פי הסקר, הן סין ומלזיה – עם שיעורי שביעות רצון של 85% ו-83% בהתאמה.

סין. 85% הביעו שביעות רצון, צילום: איי אף פי סין. 85% הביעו שביעות רצון | צילום: איי אף פי סין. 85% הביעו שביעות רצון, צילום: איי אף פי

תחתית הרשימה מורכבת ממדינות אירופה מוכות החוב– ספרד – 5%; איטליה – 3% ויוון – 2%. לאור רמות אבטלה גבוהות ולא משתנות ואי יציבות פוליטית במדינות אלו, אין פלא שאזרחי מדינות אלו לא מרוצים ממהלכם של הדברים במדינה.

ארצות הברית מדורגת באמצע הרשימה עם 31% אחוז מאזרחיה מפגינים שביעות רצון מהכיוון הכללי שבה הולכת המדינה.

ארה"ב. רק 31% שבעי רצון, צילום: בלומברג ארה"ב. רק 31% שבעי רצון | צילום: בלומברג ארה"ב. רק 31% שבעי רצון, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות