אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ברצלונה 2014

חם מהתנור: המשקפיים הישראלים שעושים בית ספר ל-Glass

לגוגל יש סיבה לחשוש: המשקפיים של EyeSight ו-Lumus הישראליות מציגים ממשק שליטה נוח וטבעי יותר שכולל זיהוי מחוות, תצוגה נוחה יותר ועוד. האם מישראל תצא בשורת המשקפיים החכמים?

26.02.2014, 16:31 | עומר כביר, ברצלונה

גלאס, המשקפיים החכמים של גוגל, יצרו הרבה רעש בחודשים האחרונים - אבל בתערוכת המובייל MWC בברצלונה נתקלנו במוצר שעולה עליהם, ומה שמרשים עוד יותר הוא שמדובר בשיתוף פעולה של שתי חברות ישראליות.

קראו עוד בכלכליסט

המשקפיים, שמוגדרים עדיין כאב טיפוס, פותחו על ידי Lumus שיצרה את החומרה ו-EyeSight שפיתחה את ממשק השליטה. הם לא מוצגים באופן רשמי בתערוכה, אך נציגת EyeSight הסכימה להציגם ל"כלכליסט". האם המשקפיים החכמים כחול-לבן עושים בית ספר לגוגל? הנה התשובות.

מדובר, לדעתי, במכשיר מרשים שעולה בכמה רמות על גוגל גלאס. האופן בו מוקרנת התצוגה על העדשה מאפשר להציג את התמונה כאילו היא במרחק גדול יותר מהמשתמש, וכך נמצאת בטווח המיקוד הטבעי שלו.

ביחד עם שקיפות חלקית של התצוגה, והעובדה שרוב הזמין היא נמצאת רק בפינת העין, התוצאה נעימה יותר ונוחה יותר לצפייה, וגם מסורבלת פחות. התמונות של הממשק לקוחות אמנם מסרטון התדמית, שכן בגלל אופי ההקרנה לא הצלחנו לצלם אותו עם המצלמה, אבל הן דומות מאוד למה שראיתי בבדיקה שביצעתי.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: משקפי Lumus (12 תמונות)

גם ממשק השליטה מוצלח יותר מזה של גוגל. במקום להחליק אצבע על משטח, בחרו אייסייט ולומוס במחוות תנועה פשוטות שבאמת עובדות, ועובדות טוב. בכך, המשקפיים הישראלים דומים יותר לסרטון התדמית המקורי של גוגל גלאס מאשר למוצר הראשוני שהציגה החברה.

 

המשקפיים עדיין אינם בשלים לשוק ומדובר רק באב טיפוס, אבל כבר בשלב זה הם הרשימו אותי יותר, לפחות בפוטנציאל שלהם ובחוויית המשתמש הבסיסית. יהיה מעניין מאוד לראות איך יתפתח המוצר עם הבשלתו והכנתו לשוק, ולגלות האם מישראל תצא, באופן מפתיע, בשורת המשקפיים החכמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות