אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטלפון המודולרי של גוגל יגיע לשוק בתחילת 2015

הטלפון המודולרי של גוגל יגיע לשוק בתחילת 2015

למרות מכירת מוטורולה לידי לנובו, גוגל ממשיכה את הפיתוח של סמארטפון ניתן להרכבה והתאמה אישית. ראש הפרויקט, פול ארמנקו, מצפה לראות מגוון רחב של רכיבים גם בתחום הבריאות הסלולרית

27.02.2014, 14:41 | נמרוד צוק

אבטיפוס ראשון של הסמארטפון המודולרי של גוגל, שמפותח תחת שם הקוד "פרויקט ARA", יושלם בשבועות הקרובים. גרסה מסחרית תגיע לשוק כבר ברבעון הראשון של 2015. כך הצהיר פול ארמנקו, האחראי על הפרויקט. ארמנקו הוא חלק מצוות המחקר של מוטורולה מוביליטי שישאר בידי גוגל גם אחרי מכירת החטיבה לענקית האלקטרוניקה הסינית לנובו.

קראו עוד בכלכליסט

כאמור, מדובר במכשיר מודולרי - משתמשים יוכלו להסיר חלקים ישנים ולשלב בו רכיבים אחרים בהתאם לצרכים שלהם. כך למשל, משתמש יוכל לרכוש רכיב מצלמה משודרגת, או מעבד חדש יותר, ולשלב אותם בתוך הטלפון ללא צריך להחליף את כל המכשיר. יחידת הבסיס תכלול מסגרת אלומניום שתחזיק את שאר הרכיבים ביחד, מעגלי תקשורת ואספקת חשמל, וסוללת גיבוי קטנה. המכשיר יהיה זמין בשלושה גדלים - מכשיר "מיני" בסיסי, מכשיר "מדיום" שיהיה דומה לסמארטפונים הנפוצים היום בשוק, ומכשיר "ג'מבו", במימדי פאבלט.

הטלפון המודולרי ARA - מבית גוגל הטלפון המודולרי ARA - מבית גוגל הטלפון המודולרי ARA - מבית גוגל

כל שאר התפקודים - כגון מסך, זכרון, שטח אחסון, מצלמה, יחידות עיבוד ועוד - יבוצעו בידי היחידות המודולריות, אותן ניתן יהיה להרכיב כמו אריחים ישירות על המכשיר. הרעיון הוא שאת הרכיבים יפתחו חברות אחרות, ואילו גוגל תייצר רק את השלדה והפלטפורמה, שתעוצב ותיוצר על ידי חברת המדפסות התלת-ממדיות 3d Systems. את הרכיבים ניתן יהיה להחליף ללא צורך בכיבוי המכשיר, כך שניתן יהיה, לדוגמה, להוציא את המצלמה ולהכניס סוללה נוספת במקומה, אם המשתמש זקוק לאספקת חשמל נוספת בדחיפות.

ארמנקו זיהה שתי קטגוריות שלדעתו יהיו פופולריות במיוחד בקרב מפתחי הרכיבים: ישומים רפואיים (כגון מצלמה מיוחדת שיכולה לשמש לאבחון בעיות ראיה) ותחבורה - כגון התקן שיעזור לגולשי סקטבורד למפות את פני השטח סביבם ולשתף אותו עם עמיתים. לטענתו, המכשיר יוכל להיות עמיד למים, וייבנה כדי למנוע כל אפשרות של התפרקות אחד החלקים תוך כדי שימוש.

באפריל הקרוב, במהלך כנס מפתחים שיערך במוזיאון להיסטוריית המחשב בעיירת מאונטיין ויו, לא רחוק ממטה גוגל, תחשוף החברה פרטים נוספים על הפרויקט. בכנס, שישודר גם בצורה מקוונת, החברה גם תציג את המכשיר בפני העיתונות ותשחרר ערכת פיתוח ראשונית.

"הסמארטפון הוא אחד האביזרים האינטימיים ביותר בחיינו, אבל לרובנו אין הרבה השפעה על האופן בו הוא מיוצר, הדברים שהוא עושה והמראה שלו. ל-5 מיליארד מאיתנו אין סמארטפון כלל", נאמר בהזמנה לכנס. "מה אם היית יכול לעשות בחירות מושכלות לגבי האופן בו הסמארטפון שלך פועל, ולהשתמש בו כבד ציור כדי לספר את הסיפור שלך?" כאן נזכיר כי גוגל ומוטורולה מוביליטי עמדו מאחורי פרויקט מוטו X, ליצור טלפון חכם הניתן להתאמה אישית למשתמש.

את ARA מפתחת גוגל יחד עם אנשי הפרויקט הקהילתי "פונבלוקס" של המעצב ההולנדי דייב האקנס, שהגה קונספט דומה ומבוסס קוד פתוח ליצירת סמארטפון מודולרי. לפני חודש חשפה צרנית הסמארטפונים הסינית ZTE פרויקט משלה, אשר נמצא עדיין בשלב האבטיפוס העיצובי בלבד, תחת השם "אקו מוביוס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות