אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רדהיל מכרה זכויות על תרופה בעסקה של 13 מיליון דולר; המניה מזנקת ב-10% בת"א

רדהיל מכרה זכויות על תרופה בעסקה של 13 מיליון דולר; המניה מזנקת ב-10% בת"א

רדהיל תקבל מסאליקס האמריקנית 7 מיליון דולר כתשלום ראשוני, ועוד 5 מיליון דולר על פי התקדמות הפיתוח של התרופה

27.02.2014, 15:51 | מיקי גרינפלד

חברת הביומד הישראלית רדהילמדווחת היום על עסקה בשווי שעשוי להגיע ל-13 מיליון דולר - המניה בבורסת ת"א מגיבה בזינוק של כ-10%.

רדהיל חתמה על הסכם עם החברה האמריקאית סאליקס (Salix Pharmaceuticals) שבו היא מוכרת לסאליקס את הזכויות הכלל-עולמיות והבלעדיות לתרופת RHB-106 של רדהיל. תרופה זו הינה קפסולה אוראלית לריקון המעי - פרוצדורה הנדרשת לפני שורת הליכים רפואיים. בהסכם נמכרות לסאליקס גם זכויות לפיתוחים נוספים לריקון המעי.

עבור הזכויות תשלם סאליקס לרדהיל תשלום ראשוני של 7 מיליון דולר וכן תשלומים נוספים המבוססים על אבני דרך בסך כולל של 5 מיליון דולר. כמו כן, סאליקס הסכימה לשלם לרדהיל תמלוגים מדורגים בגין מכירות עתידיות, הנעים בין שיעור חד-ספרתי נמוך לשיעור דו-ספרתי נמוך.

בנוסף, על-פי ההסכם, החברות סיכמו על אפשרות לשיתוף פעולה אסטרטגי בקשר למוצרים מסויימים אחרים של סאליקס בטריטוריות ספציפיות.

סאליקס הנה חברה ציבורית הנסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של כ-6.8 מיליארד דולר.

נשיאת ומנכ"לית סאליקס קרולין לוגן אמרה לאחר העסקה כי "אנו מאמינים שבמידה שתאושר על ידי ה-FDA, הקפסולה יכולה להיות תרופת המרשם הראשונה לריקון המעי בצורת מתן של קפסולה אוראלית" ציינה קרולין לוגן, נשיאה ומנכ"לית סאליקס. "אנו מאמינים שהיה ותאושר על-ידי ה-FDA, לקפסולה אוראלית חסרת-טעם לריקון המעי יש את הפוטנציאל לסייע רבות להגברת ההיענות של מטופלים לשימוש בתרופה ולהקל על המטופלים לפני מגוון הליכים רפואיים חשובים הקשורים למערכת העיכול".  

דרור בן-אשר, מנכ"ל רדהיל, אמר: "ההסכם עם חברת סאליקס הינו אבן-דרך חשובה עבור רדהיל ומתן תוקף נוסף למודל העסקי שלנו. זהו הסכם המסחור הראשון שנובע מצנרת התרופות המתקדמות של רדהיל ואנו בטוחים שסאליקס, חברה מובילה בתחום הטיפול במחלות של מערכת העיכול, עם הישגים מוכחים בפיתוח ושיווק תרופות, הינה השותף הנכון".

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות