אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קופת הפירוק של חבס תעביר לאחים נאוי החזר מלא על הלוואה של 15 מיליון שקל צילום: עמית שעל

קופת הפירוק של חבס תעביר לאחים נאוי החזר מלא על הלוואה של 15 מיליון שקל

ההלוואה ניתנה זמן קצר לפני הודעת חבס כי תתקשר לעמוד בפירעון חובותיה. השופט איתן אורנשטיין הורה למפרקים למכור את המקרקעין ששועבד לאחים נאוי ולפרוע מהתמורה את ההלוואה

27.02.2014, 16:16 | שניר הנדלר ויניב רחימי

יום לאחר שדיווחה על שיפור נאה בתוצאותיה הכספיים ברבעון הרביעי של 2013 ובשנה כולה, חברת האחים נאויהתבשרה כי תיזכה לקבל חזרה הלוואה שהעניקה לחבס. ההלוואה הוענקה ימים אחדים לפני שחס הודיעה כי תתקשה לעמוד בפירעון התחייבויותיה.

מדובר בהלוואה בהיקף של כ-15 מיליון שקל שהעניקה חברת ניכיון הצ'קים לחבס לפני כשנה, שכנגדה העמידה חבס שעבוד מדרגה ראשונה על מגרש בפינת הרחובות יהודה הלוי ולינקולן בתל אביב.

החזר ההלוואה מתאפשר לאחר ששופט ביהמ"ש המחוזי בת"א איתן אורנשטיין אישר אתמול למפרקים הזמניים של חבס, עו"ד גיא גיסין ועו"ד גיל אורן, למכור את הנכס ולפרוע מהתמורה שתתקבל את ההלוואה לחברת נאוי.

ל"כלכליסט" נודע שמקדמה על סך 15 מיליון שקל כבר הופקדה בנאמנות והיא צפויה לעבור לאחים נאוי בשבוע הבא, ב-3 במרץ - התאריך בו אמור היה הרצל חבס לפרוע את החוב.

נוסף לקרן על סך 15 מיילון שקל, האחים נאוי צפויים לקבל תשלום נוסף בגין הריבית שנצברה על החוב, בגובה של 300 אלף שקל.

הבטוחה שדרשו וקיבלו האחים נאוי עשתה את ההבדל בין החזר מלוא ההלוואה שהעמידו לבין הגורל המר של מחזיקי האג"ח שספגו תספורת.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר מנכ"ל אחים נאוי, דורי נאוי: "לא היה אפילו פיגור של יום. אנחנו מקבלים את הכסף בזמן. היה לנו שיעבוד ממדרגה ראשונה כי בהלוואות בסדרי גודל כאלו אני חייב לקבל ביטחונות, והביטחון הזה הוכיח את עצמו".

בעלי השליטה באחים נאוי, שאול (מימין) ודורי נאוי, צילום: עמית שעל בעלי השליטה באחים נאוי, שאול (מימין) ודורי נאוי | צילום: עמית שעל בעלי השליטה באחים נאוי, שאול (מימין) ודורי נאוי, צילום: עמית שעל

חברת האחים נאוי רשמה במהלך 2013 רווח נקי של כ-59.7 מיליון שקל, עלייה של 14.7% לעומת הרווח ב-2012. העלייה ברווח הנקי סייעה לחברה לחזק את הונה העצמי, שגדל במהלך השנה שחלפה ב-34.6% והסתכם ביום 31 בדצמבר בכ-202 מיליון שקל. זאת לאחר שהחברה חילקה לבעלי מניותיה ברבעון השני דיבידנד בהיקף של כ-15.4 מיליון שקל.

במהלך הרבעון הרביעי של השנה המשיכה החברה במאמציה להגדיל את תיק האשראי שלה - שצמח במהלך הרבעון ב-129 מיליון שקל. נכון לסוף דצמבר 2013, תיק האשראי של האחים נאוי עמד על כ-895 מילייון שקל, צמיחה של כ-40% לעומת דצמבר 2012.

ההוצאה בגין חובות מסופקים הסתכמה במהלך השנה המדווחת בכ-3.7 מיליון שקל, המהווים שיעור של 0.4% מיתרת תיק האשראי של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות