אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האנדרואיד של נוקיה: רק נחשף וכבר נפרץ

האנדרואיד של נוקיה: רק נחשף וכבר נפרץ

החברה אמנם תכננה שמכשיר הנוקיה X יריץ רק את יישומי מיקרוסופט, אבל מפתח מספרד פתח אותו גם ליישומי גוגל. למרבה ההפתעה, מפתחי נוקיה ברכו על היוזמה

02.03.2014, 13:25 | נמרוד צוק

פלטפורמת נוקיה X אמנם נועדה לקחת את אנדרואיד, לנתק אותה מהשירותים של גוגל ולהפוך אותה לסביבה שמזכירה את ווינדוס פון - אבל יש מי שכבר הצליח לפרוץ את אחד המכשירים בסדרה, רק ימים ספורים לאחר חשיפתו בתערוכת הסלולר בברצלונה.

קראו עוד בכלכליסט

הפורץ הצליח להחליף את מסך הבית של נוקיה למסך המקורי של גוגל ולפתוח את הגישה לאפקליקציות של ענקית החיפוש.

הפריצה פורסמה על ידי משתמש בפורום המפתחים של אתר xda-developers, שטען כי קיבל את אחד המכשירים שהחברה חילקה למפתחים בתערוכת הסלולר בברצלונה, ופרסם מדריך המסביר איך לבצע אותה בחמישה צעדים קצרים. את המדריך ליווה סרטון שהועלה ליוטיוב ומציג את פעילות המכשיר לאחר הפריצה, שהגיע מאז פרסומו ביום ו' האחרון ל-58 אלף צפיות.

נוקיה X בידי כתב "כלכליסט", צילום: עומר כביר נוקיה X בידי כתב "כלכליסט" | צילום: עומר כביר נוקיה X בידי כתב "כלכליסט", צילום: עומר כביר

בדיקת כלכליסט חם מהתנור: הצצה ראשונה לנוקיה X היצרנית הפינית, שנרכשה לאחרונה בידי מיקרוסופט, חשפה הבוקר את מכשירי האנדרואיד שלה. לקחנו אותם לבדיקה וגילינו שהם נופלים בין הכיסאות - ללא היתרונות היחסיים של ווינדוס פון, או של אנדרואיד עצמה עומר כביר, ברצלונה, 4 תגובותלכתבה המלאה
"חזרתי הביתה מהתערוכה ולא תיארתי לעצמי כמה פשוט יהיה לשחזר את חבילת האפליקציות של גוגל", כתב האחראי לפריצה, מפתח תוכנה ספרדי המזדהה בכינוי הרשת Kashamalaga. הוא אף הבטיח ליצור אפליקציה שתבצע את השחזור באופן אוטומטי.

לאחר הפריצה ניתן לגשת לחנות גוגל פליי, להוריד ממנה אפליקציות באופן חופשי, ולהתחבר לשירותים של גוגל במקום אלו של מיקרוסופט כגון אאוטלוק וסקייפ, שמגיעים מותקנים מראש על גבי המכשיר. גם אפליקציית Google Now הופכת נגישה לאחר הפריצה.

המכשיר שנופל בין הכיסאות

הפתרון של נוקיה ומיקרוסופט נועד לספק את דרישת הלקוחות למכשיר מבוסס אנדרואיד, תוך נסיון למזער את הפגיעה בפלטפורמה המתחרה של מיקרוסופט, ווינדוס פון. סקירות ראשונות של המכשירים, בהן זו של "כלכליסט", ביקרו אותה על העלמת יתרונות ממשק המשתמש המקורי של אנדרואיד, מבלי לספק למשתמש במקומם ממשק שמשחזר את חווית השימוש בווינדוס פון.

נוקיה לא הגיבה רשמית לפרסום, אבל בחילופי ציוצים בטוויטר בין Kashamalaga ובין צוות הפיתוח של החברה הפתיעו אנשי נוקיה ובירכו את הפורץ על היוזמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות