אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשת הקפאת הליכים לספקית המדים של המשטרה "האחים בורנשטיין" צילום: גדי קבלו

בקשת הקפאת הליכים לספקית המדים של המשטרה "האחים בורנשטיין"

לטענת ספקית המדים העיקרית של משהב"ט ומשטרת ישראל, היא נקלעה לחובות של 5.4 מיליון שקל בעיקר עקב רכישת החברה-האחות סלטקס

02.03.2014, 15:44 | זוהר שחר לוי

חברת "האחים בורנשטיין", ספקית המדים העיקרית של משרד הביטחון ומשטרת ישראל, מבקשת מבית המשפט הקפאת הליכים, זאת לאחר שנקלעה לחובות של 5.4 מיליון שקל. הסיבה העיקרית לקריסתה: רכישת החברה-האחות סלטקס.

בבקשה להקפאת ההליכים שהוגשה בשבוע שעבר (ה') לבית המשפט המחוזי בחיפה, ביקשה החברה להוציא בדחיפוות צו הקפאת הליכים ולמנות את עו"ד יצחק יונגר ממשרד פרידמן יונגר ושות' כנאמן לחברה.

חברת האחים בורנשטיין נוסדה בשנת 1952 ופועלת מאז היווסדה בחיפה. היא ידועה בשוק הטקסטיל כספקית המדים העיקרית של משרד הביטחון ומשטרת ישראל ב-30 השנים האחרונות.

מאיפה יגיעו מדי השוטרים?, צילום: גיל נחושתן מאיפה יגיעו מדי השוטרים? | צילום: גיל נחושתן מאיפה יגיעו מדי השוטרים?, צילום: גיל נחושתן

לפי הבקשה, בשנים האחרונות נקלעה החברה להפסדים משמעותיים כשחובותיה כיום נאמדים כאמור בכ-5.4 מיליון שקל. החברה מציינת כי הסיבה העיקרית להפסדים היא רכישתה בשנת 2002 של חברה-אחות, חברת סלטקס מקרית שמונה וההטבות בשווי 2.4 מיליון שקל שניתנו לסלטקס בניסיון להתמודד עם התחרות האגרסיבית מול מחירי הסחורות מהמזרח הרחוב.

עוד צוין בבקשה, כי בעוד היא משתמשת בחומר גלם איכותיים ונושאת בעלויות העסקה יקרות יחסית של עובדים בישראל, היא נאלצה לספוג הפחתה של התקבולים ממשטרת ישראל.

"רכישת פעילותה של סלטקס", נכתב בבקשה, "נעשתה מתוך מחשבה של אריה בורנשטיין (בעל המניות העיקרי, זש"ל) להתמודד במכרזים המוצעים על ידי המדינה ובהם ניתנת עדיפות לאזורים בעלי עדיפות לאומים ובהם קריית שמונה, מקום מושבה של החברה. אלא שהתחרות הקשה והורדת המחירים האגרסיבית שהיה על החברה לבצע על מנת לזכות במכרזים אלו, היא שהביאה, בין היתר, לקריסת החברה".

לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, בין חובותיה והתחייבויותיה הרשומים של החברה, חובות לבנקים בכמיליון שקל, חובות לעובדים של בכמיליון שקל וכן חובות לספקים ולנושים לא מובטחים הנאמדים בכ-356 אלף שקל.

מול התחייבויות אלו, ניצבים נכסיה של החברה אשר מסתכמים לכ-410 אלף שקל, בהם מכונות התפירה, מלאי המדים וחומרי הגלם. "במצב דברים זה", נכתב, "ברור כי רק הפעלה אשר תניב רווחים משמעותיים לאורך זמן תאפשר הגעה להסדר נושים שכם הליך פירוק יניב תמורה מועטה אשר לא יהיה בה לכסות אפילו חלק מהחובות בדין קדימה".

לטענת החברה, אם ימונה נאמן והיא תיכנס להקפאת הליכים, ניתן יהיה להשאיר בחברה את 33 העובדים אשר רובם המכריע עובדים כתופרים במפעל.

עוד נאמר כי לאחרונה נראו סמנים חיוביים לשיקום האחים בורנשטיין, לאחר שהחברה הצליחה להגיע להסכם עם משטרת ישראל לפיו יועלה ב-20% התשלום המשולם על המוצרים שהיא מספקת. כמו כן, משפחתו של מנכ"ל החברה אריה ברנשטיין הודיעה לאחרונה כי תהיה מוכנה להעמיד הלוואה של 200 אלף שקל לשם תפעול החברה בתקופת הקפאת ההליכים.

יצוין, כי הקשיים הכלכליים של מפעל סלטקס בקרית שמונה הביאו לסגירתו. המפעל, שהיה קיים מעל 30 שנים ועסק בייצור מדים, בעיקר מעילים, למשרד הביטחון וגם למשטרה, העסיק כ-50 עובדים, תושבי קריית שמונה והאזור. בינואר האחרון הודיעה המשטרה כי תפסיק לרכוש מסלטקס מדים וכי תחל ברכישה ממפעלים אחרים, בישראל ובחו"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות