אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדיף לשתוק: הדברים שאסור להגיד לבוס צילום: שאטרסטוק

עדיף לשתוק: הדברים שאסור להגיד לבוס

לרמוז שאתם עומדים לעזוב, להגיד שהמשימה שהוטלה עליכם היא 'בלתי אפשרית' או לדון בשכר של חבריכם לעבודה: השיחות שלא כדאי לנהל עם הממונים עליכם בעבודה

03.03.2014, 13:36 | שירות כלכליסט
גורל הקריירה שלכם נתון במידה מסוימת בידי הממונים עליכם. בעוד שחשוב לעבוד על התכונות שיעזרו להרשים אותם, חשוב אף יותר לזנוח את ההתנהלות או המעשים שעשויים דווקא לעשות את הפעולה ההפוכה. באתר learnvest ממליצים על שישה נושאי שיחה שרצוי לעולם לא לנהל עם הבוס:  

קראו עוד בכלכליסט

1. דיון בשכר של חבריכם לעבודה

לא נעים לגלות שחבר לעבודה מרוויח יותר מכם, גם אם יש סיבות הגיוניות להפרש. אך לא משנה איך גיליתם או כיצד אתם מרגישים כתוצאה מכך, אסור להעלות את הנושא בפני הבוס - זו התנהגות לא מקצועית שתשים את המנהל שלכם במצב לא נעים. אם ברצונכם לנצל את המידע כדי לשפר את השכר שלכם, חפשו באינטרנט באתרים להשוואת שכר מהו השכר המקובל בתעשייה שלכם, והציגו את הנתונים הללו לבוס שלכם.

2. "המשימה שהטלת עלי היא בלתי אפשרית"

חשוב ליידע את המנהל אם עומס העבודה שלכם או פרויקטים שאתם עובדים עליהם קשים לניהול, אך גשו לנושא בזהירות. אל תטענו שהתפקיד שלכם בלתי אפשרי או לא הגיוני, הרי היו אנשים שעשו זאת לפניכם ויהיו כאלה שיעשו זאת גם אחריכם, והבוס שלכם ככל הנראה יעדיף אותם על פניכם.

3. לרמוז שאתם עם רגל אחת מחוץ לדלת

אמנם אתם מוייבים לתת לבוס שלכם התראה לפני שאתם עוזבים - ככל שההתראה ארוכה יותר כך אתם יוצאים טוב יותר - אך אם רק החלטתם שאתם מעוניינים לעזוב ואפילו לא זומנתם לראיון עבודה לתפקיד חדש, עדיף לשמור את התכניות שלכם לעצמכם. חיפוש העבודה עלול להימשך זמן רב משאתם חושבים, או שאולי אפילו תשנו את דעתכם, אך מרגע שאתם מיידעים את הבוס אין דרך חזרה, האופן בו הוא מעריך את תפקודכם ואת המחויבות שלכם לתפקיד ישתנה לגמרי.

4. לנקוב בדברים שהחברה צריכה לעשות אחרת

אם הבוס שלכם מבקש מכם להעביר משוב על החברה, אל תתביישו והעבירו את דעתכם בצורה מלאת טאקט ומועילה. לגיטימי גם לקבוע פגישה עם הבוס כדי לדון בנושאים שמטרידים אתכם, אך העברת ביקורת כדרך של שגרה בלי סיבה מיוחדת רק תגרום לכם להיראות לא מקצועיים ולא מחויבים למקום העבודה.

 גם אם כבר הייתם בראיון עבודה במקום אחר, לא כדאי להגיד לבוס שאתם עומדים לעזוב, צילום: שאטרסטוק גם אם כבר הייתם בראיון עבודה במקום אחר, לא כדאי להגיד לבוס שאתם עומדים לעזוב | צילום: שאטרסטוק  גם אם כבר הייתם בראיון עבודה במקום אחר, לא כדאי להגיד לבוס שאתם עומדים לעזוב, צילום: שאטרסטוק

 

5. הצבת אולטימטום

איום לעזוב אם לא תקבלו העלאה או קידום אינו בהכרח טקטיקת משא ומתן מוצלחת, וקרוב לוודאי שמהלך מסוג זה רק יתנקם בכם. הבוס שלכם עשוי לטעון שאינו יכול למלא את הבקשה שלכם ואתם תיאלצו לממש את האיום או "להתקפל".

6. לספר כל מה שקורה בחייכם האישיים

זה דווקא רעיון טוב לספר לבוס שלכם פרטים מסוימים על חייכם האישיים, כך תשפרו את האווירה ותעזרו לו להבין בצורה טובה יותר את המחויבויות האישיות שלכם. אבל חשוב לא להגזים: הבוס שלכם אינו צריך לדעת שאתם מותשים כי רבתם עם הבן זוג כל הלילה, או שהחמרמורת הופכת אתכם לפחות יעילים. שיתוף יתר פוגע במקצועיות שלהם, ועשוי להישמע כמו תירוצים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות