אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השרים אישרו: גם זוגות חד-מיניים יוכלו לעבור הליך פונדקאות בארץ צילום: עטא עוויסאת

השרים אישרו: גם זוגות חד-מיניים יוכלו לעבור הליך פונדקאות בארץ

הצעת החוק שאושרה בוועדת השרים נועדה לתקן את החוק הקיים, ולפיו רק זוגות הטרוסקסואלים יכולים לפתוח בהליך; עוד אישרה הוועדה להגביל את שכר הטרחה שגובות חברות למימוש זכויות רפואיות

02.03.2014, 19:11 | רוני זינגר
ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את הצעת חוק "הפונדקאות החדש", הצעת החוק הממשלתית של שרת הבריאות יעל גרמן, המתקנת את החוק לנשיאת עוברים הקיים ושתאפשר לזוגות חד-מיניים לעבור תהליך פונדקאות גם בישראל. על פי החוק הקיים כיום בישראל, רק זוגות הטרוסקסואליים יכולים לפתוח בהליך פונדקאות. עוד על פי ההצעה יוגבל הליך הפונדקאות עד לשני ילדים בכל משפחה.

קראו עוד בכלכליסט

בעד החוק הצביעו בין היתר שרי יש עתיד - שרת הבריאות גרמן, שר האוצר יאיר לפיד, שר הרווחה מאיר כהן, וכן שר הפנים גדעון סער, שרת המשפטים ציפי לבני, השר יובל שטיינמיץ ושרת החינוך לימור לבנת. נגד החוק הצביעו בין היתר השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ׳, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, השר אורי אורבך ושר החקלאות יאיר שמיר.

השר אורי אריאל. הודיע כי יגיש ערר על אישור חוק הפונדקאות, צילום: אלכס קולומויסקי השר אורי אריאל. הודיע כי יגיש ערר על אישור חוק הפונדקאות | צילום: אלכס קולומויסקי השר אורי אריאל. הודיע כי יגיש ערר על אישור חוק הפונדקאות, צילום: אלכס קולומויסקי

בתום ההצבעה הודיעו השרים אריאל ואורבך כי יגישו ערר לממשלה על אישור החוק בוועדה. לפיכך הצעת החוק לא תובא השבוע לאישור הכנסת בקריאה ראשונה.

חוק "לבנת פורן"

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר גם את חוק "לבנת פורן", המקצץ בשכר הטרחה שגובות חברות למימוש זכויות רפואיות מלקוחותיהם. על פי הצעת החוק, שיזם ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה) החברות יוכלו לגבות עד 8% שכר טרחה, במקום 18%-25% שכר טרחה שנגבים כיום. כמו כן, לא יגבה שכר טרחה מראש ולא יגבה שכר טרחה ממי שהקצבה שלו הופסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות