אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו הקפאת הליכים לספקית המדים של המשטרה, "האחים בורנשטיין" צילום: shutterstock

צו הקפאת הליכים לספקית המדים של המשטרה, "האחים בורנשטיין"

במקביל דורשות כמה מעובדות החברה את פירוקה ומאיימות כי לא ישובו לעבודה עד שישולם שכרן: "הן הגיעו למצב שאין להן כסף לאוכל"

03.03.2014, 17:33 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא היום (ב') צו הקפאת הליכים זמני לחברת "האחים בורנשטיין" שנלקעה לקשיים כלכליים ומינה את עו"ד יצחק יונגר כמנהלה המיוחד. במקביל דורשות כמה מעובדות החברה את פירוקה ומאיימות כי לא ישובו לעבודה עד שישולם שכרן.

בשבוע שעבר הגישה חברת "האחים בורנשטיין", ספקית המדים העיקרית של משרד הביטחון ומשטרת ישראל, בקשה להקפאת הליכים, זאת לאחר שנקלעה לחובות של 5.4 מיליון שקל. הסיבה העיקרית לקריסתה, כך לגרסת החברה היא רכישת החברה-האחות סלטקס.

אילוסטרציה, צילום: תומי הרפז אילוסטרציה | צילום: תומי הרפז אילוסטרציה, צילום: תומי הרפז

"רכישת פעילותה של סלטקס", נכתב בבקשה, "נעשתה מתוך מחשבה של אריה בורנשטיין (בעל המניות העיקרי, זש"ל) להתמודד במכרזים המוצעים על ידי המדינה ובהם ניתנת עדיפות לאזורים בעלי עדיפות לאומים ובהם קרית שמונה, מקום מושבה של החברה. אלא שהתחרות הקשה והורדת המחירים האגרסיבית שהיה על החברה לבצע על מנת לזכות במכרזים אלו, היא שהביאה, בין היתר, לקריסת החברה".

לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, חובותיה והתחייבויותיה הרשומים נאמדים בסכום כולל של כ-5.4 מיליון שקל, בהם, בין השאר, חובות לבנקים של כמיליון שקל, חובות לעובדים של כמיליון שקל וכן חובות לספקים ולנושים לא מובטחים הנאמדים בכ-356 אלף שקל.

השופט אלכסנדר את בקשת החברה והוציא צו הקפאת הליכים זמני, למשך שבועיים, במהלכו תנסה להגיע להסדר נושים. עו"ד יצחק יונגר, ישמש בתקופה זו כמנהלה המיוחד של החברה ויפעל לגיבוש הסדר הנושים.

עוד בטרם ניתנה החלטתו של שופט המחוזי בחיפה, הגישו 14 מעובדות החברה את תגובתן לבקשה. בתגובה זו ציינו בין השאר העובדות, המיוצגות על ידי עו"ד נדב מאיוסט, כי לא קיבלו משכורת במשך שלושה חודשים וכי למרות זאת הגיעו מדי יום לעבודה והאמינו להבטחת הבעלים כאילו בתוך מספר ימים ישולם החוב. תגובה זו של העובדות הוגשה לאחר שאלו הגישו בקשת פירוק לחברה. "מרבית עובדי החברה נמצאים כיום במצב בו אין להם כסף לאוכל או לנסיעות, ועל כן, לא יוכלו לשוב לעבודה בטרם קבלת החוב בגין המשכורות", נכתב לבית המשפט. "במצב זה, אף מתן צו ההקפאה לא יאפשר את חידוש הפעילות של החברה לכל הפחות עד שישולם שכרם של העובדים".

בא כוח העובדות, עו"ד נדב מאיוסט: "עובדות החברה הגיעו למצב שאין להן כסף לאוכל וחוזרות להן הוראות קבע אפילו לקופת החולים בסך 38 שקל לחודש, ובוודאי שאין להן כסף לנסיעות לעבודה. לכן, בהתאם להחלטת בית המשפט מרבית העובדות המיוצגות על ידי משרדנו, הרי שאלו לא ישובו לעבודה בטרם יקבלו את החובות המגיעים להם לכל הפחות בגין השכר השוטף. לא עולה מהבקשה כל אופק אמיתי להתאוששות החברה, ונראה שהחובות רק יילכו ויטפחו כתוצאה מהליך ההקפאה ומי שייפגע בסופו של דבר הם הנושים הרגילים שיאבדו את הסיכוי הקלוש לקבל משהו מהחובות כלפיהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות