אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי נדל"ן תירשם למסחר אך לא תגייס הון

שיכון ובינוי נדל"ן תירשם למסחר אך לא תגייס הון

הנפקת חברת הנדל"ן מתוכננת לצאת לפועל עד סוף יוני. השווי צפוי לעמוד על 2.3 מיליארד שקל

04.03.2014, 08:49 | אסף גילעם

שיכון ובינוי, בשליטת שרי אריסון, דיווחה אתמול כי בדירקטוריון החברה־הבת הפרטית שיכון ובינוי נדל"ן (87%) התקבלה ההחלטה לפעול לרישום מניותיה למסחר בבורסה על בסיס הדו"חות הכספיים של 2013. שיכון ובינוי נדל"ן, המרכזת את פעילות ייזום הנדל"ן של הקבוצה בישראל, הודיעה לרשות ני"ע על כוונתה לפעול לקבל היתר לפרסום תשקיף. ההנפקה מתוכננת לצאת לפועל עד סוף יוני הקרוב.

שרי אריסון שרי אריסון שרי אריסון

ל"כלכליסט" נודע כי החברה לא צפויה לגייס כסף בהנפקה, והנטייה היא לבצע הצעת מכר של חלק מאחזקות בעלי המניות הקיימים. בעלי המניות המרכזיים פרט לאריסון, הם הראל, הפניקס וכלל ביטוח שרכשו בסוף 2009 13% ממניותה. שיכון ובינוי התחייבה כי עד סוף 2012 החברה־הבת תונפק או לחלופין מניותיה יירשמו למסחר. המוסדיים שילמו 290 מיליון שקל, אשר משקף לשיכון ובינוי נדל"ן שווי של 2.3 מיליארד שקל "אחרי הכסף". שוק ההון לא היה בשל להנפקות הון ב־2012, ובשיכון ובינוי החליטו לחכות. בהסכם המקורי עם המשקיעים נקבע כי אם המניות לא יירשמו למסחר עד סוף 2012, החברה תשלם למשקיעים פיצוי מוסכם של מיליוני שקלים מדי רבעון.

שיכון ובינוי נדל"ן הצליחה להגיע להסכם עם המוסדיים לדחיית המועד לרישום המניות והפחתת סעיף הפיצוי. לפי ההסכם שנחתם בינואר 2013, שיכון ובינוי תבצע את הרישום/הנפקה עד סוף הרבעון השני של 2014. שיכון ובינוי נדל"ן סיימה את 2012 ברווח של 282 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות