אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשי פרידמן רוצה טיסות במחלקה ראשונה ומלונות פאר

הרשי פרידמן רוצה טיסות במחלקה ראשונה ומלונות פאר

בעל השליטה בחברת אזורים לא מסתפק בשכר של 150 אלף שקל בחודש על 75% משרה, ומבקש החזר הוצאות חודשי בעלות 46 אלף שקל. הסיבה המרכזית לעלות הגבוהה של ההוצאות: הטיסות הרבות והיקרות של פרידמן, המתגורר בקנדה, לישראל

04.03.2014, 09:31 | אסף גילעם

בעל השליטה באזורים לא מוותר על החזר הוצאות. במקביל לאסיפה בשבוע הבא על אישור הבונוסים של בעל השליטה, הרשי פרידמן (64%), ומנכ"ל אזורים דרור נגל, בחמישי הקרוב תתקיים אסיפה נוספת על אישור החזר ההוצאות של פרידמן בעלות של 46 אלף שקל בחודש.

בזימון לאסיפה נטען כי לאור מינויו של פרידמן לדירקטור וליו"ר פעיל, מוצע לאשר לו החזר הוצאות. פרידמן מבקש הוצאות תקשורת, הוצאות טיסה ונסיעה, בעיקר בקו קנדה־ישראל מכיוון שפרידמן מתגורר בקנדה, ובקו קנדה־ארה"ב שם לחברה נותרו פרויקטים. בנוסף, פרידמן מבקש הוצאות אש"ל, עיתונים וספרות מקצועית.

ההערכה באזורים היא שההוצאות החודשיות יסתכמו ב־15–20 אלף דולר, 52–70 אלף שקל. מכיוון שעמדת החברה היא כי "נדרשת תקרה להחזר הוצאות אשר תביא בחשבון גם את היקף משרתו של היו"ר (75%) ותתמרץ חיסכון בהוצאות", הוחלט כי התקרה להוצאות תוגבל ל־157.5 אלף דולר, 551 אלף שקל. זאת כדי לשקף החזר מקסימלי של 17.5 אלף דולר בחודש, 46 אלף שקל. 

דרור נגל , צילום: יובל חן דרור נגל | צילום: יובל חן דרור נגל , צילום: יובל חן

לפי פירוט החישוב, נראה שהסטנדרטים של פרידמן גבוהים למדי. בנוגע לטיסה בקו קנדה־ישראל מציינים בחברה כי העלות עומדת על 6,000 דולר, כלומר מחלקה ראשונה ולא מחלקת עסקים הזולה יותר. באזורים מסבירים כי פרידמן התפשר, ועלות טיסה ממוצעת לקנדה עבור בכיר בחברה היא 900 דולר יותר. בחברה מעריכים כי פרידמן צריך לשהות בממוצע שלושה לילות, ועלות הלינה עומדת על 580 דולר ללילה. לשם השוואה, חדר דלוקס בוולדרוף אסטוריה בניו יורק עולה פחות מ־500 דולר ללילה.

באזורים החליטו לפרק את החבילה של פרידמן למספר מרכיבים, אשר הועלו ויועלו בנפרד לאישור. בעלי המניות כבר אישרו לפרידמן ב־2013 שכר בסך 150 אלף שקל עבור שלושת רבעי משרה. החברה גם מעוניינת לשדרג את התנאים של נגל, ולחרוג מהמנגנון הרגיל בגין 2013 כדי שלא יכללו הפסדים חד־פעמיים. בנוסף, באזורים מעוניינים לאשר לפרידמן מענק במקרה שיפסיק לעבוד, שיכול להגיע ל-900 אלף שקל.

תגובת אזורים: "החברה פרסמה תוכנית תגמול מתוקנת אשר כוללת את הערות חברת אנטרופי, לאחר דיון מעמיק ומקצועי עם נציגיה, ובחינת כל ההיבטים הפרטניים הרלבנטיים

של החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות