אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל וסמסונג לסין: עסקת מיקרוסופט-נוקיה תפגע בעסקינו צילום: ניצן סדן

גוגל וסמסונג לסין: עסקת מיקרוסופט-נוקיה תפגע בעסקינו

שתי החברות הצטרפו למספר יצרניות סיניות אשר פנו לרגולטורים מקומיים והביעו חשש מפני השפעת רכישת נוקיה על שוק המובייל. לטענתן, העסקה עלולה לגרור זינוק במחירי רישוי השימוש בפטנטים

04.03.2014, 12:15 | עומר כביר
ענקית הטכנולוגיה גוגל ויצרנית המובייל הגדולה בעולם סמסונג פנו לממשלת סין בבקשה להבטיח שהעסקה במסגרתה תרכוש מיקרוסופט את חטיבת המובייל של נוקיה לא תפגע בתחרות החופשית בשוק - כך מדווחת סוכנות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, שמבוסס על שני מקורות בממשל הסיני שמכירים את הנושא, גוגל וסמסונג הצטרפו לפנייה למשרד המסחר של יצרניות המובייל הסיניות, ובראשון חואווי ו-ZTE.

בפנייה מבקשות החברות להבטיח שהרכישה, ששוויה מוערך ב-7.4 מיליארד דולר, לא תביא לעלייה במחירי הרישוי לשימוש בפטנטים שיישארו בידי נוקיה. החברות גם הביעו חשש שמיקרוסופט תזכה לכוח רב בשוק הסמארטפונים ותנצל לרעה את הפטנטים שברשותה.

מכפיל כוח עבור מיקרוסופט. נוקיה, צילום: אי פי איי מכפיל כוח עבור מיקרוסופט. נוקיה | צילום: אי פי איי מכפיל כוח עבור מיקרוסופט. נוקיה, צילום: אי פי איי

הרגולטורים יעקבו אחר התנהלות מיקרוסופט

לדברי המקורות, שביקשו להישאר בעילום שם מכיוון שהפנייה לא פורסמה באופן פומבי, החברות הפצירו ברגולטורים הסינים לקבוע תנאים להשלמת העסקה. האיחוד האירופי כבר אישר את הרכישה ב-4 בדצמבר, אחרי שהרגולטורים ביבשת הצהירו שינטרו מקרוב את מדיניות רישוי הפטנטים של נוקיה לאחר השלמת העסקה.

משרד המסחר הסיני עדיין בודק את הרכישה הצפויה, ולדברי המקורות הוא צפוי לאשר אותה, אך ייתכן שידרוש מהחברות להבטיח שהיא לא תביא לעלייה במחירי רישוי הפטנטים.

גוגל וסמסונג סירבו להתייחס לדיווח, ואת תגובת משרד המסחר הסיני לא ניתן היה להשיג. ממיקרוסופט נמסר בתגובה לבלומברג: “מימוש המיזוג נמצא תחת בדיקה, ואין לנו תגובה נוספת".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות