אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את Cortana, סירי של מיקרוסופט

הכירו את Cortana, סירי של מיקרוסופט

פרטים ראשונים על מערכת ההפעלה הקולית של החברה דלפו לרשת. היא תתבסס על דמות ממשחקי Halo הפופולריים, תדע לזהות שפה טבעית, לבצע שלל פעולות ואף לענות לכם בציניות או בהומור

04.03.2014, 16:55 | הראל עילם

פרטים ראשוניים על הסייעת הדיגיטלית החדשה של מיקרוסופט, קורטנה (Cortana), דלפו אמש (ב') לרשת ופורסמו באתר TheVerge. המערכת החדשה, שמקבילה לסירי של אפל, תהיה זמינה בעדכון התוכנה הבא למערכת ההפעלה הסלולרית ווינדוס פון 8.1. ככל הנראה שהיא תושק בזמן כנס המפתחים השנתי של מיקרוסופט, Build, שיערך בתחילת החודש הבא.

קראו עוד בכלכליסט

הסייעת תקרא "קורטנה", על שם המדענית והאינטליגנציה המלאכותית שמלווה את השחקן במהלך סדרת משחקי הפעולה Halo מבית מיקרוסופט. למרות זאת, היא אינה נראית כמו הדמות קורטנה ומזכירה את העיצוב המינימליסטי של סירי, עם אנימציה בסיסית. עם זאת השחקנית ג'ן טיילור, שדובבה את קורטנה בסדרת המשחקים, גם תדובב את המערכת החדשה.

קורטנה המקורית וגיבור המשחק Halo קורטנה המקורית וגיבור המשחק Halo קורטנה המקורית וגיבור המשחק Halo

לפי מספר דיווחים השם "קורטנה" הוא רק שם זמני לפרויקט, והוא צפוי להשתנות עם ההשקה הרשמית שלו. לראייתי, תהיה זו טעות שיווקית משמעותית.

בדומה לסירי, משתמשים יוכלו לשאול את קורטנה שאלות בשפה טבעית ובעזרת פקודות קוליות והיא תענה למשתמש. TheVerge מדווח כי בדומה לסירי, גם לקורטנה יהיה "אופי" משלה והיא תענה לפעמים בהומור ציני.

ממשק השיחה של קורטנה ממשק השיחה של קורטנה ממשק השיחה של קורטנה

גם כאן המשתמשים יוכלו להגדיר שם ספציפי שהם מעוניינים שהאפליקציה תפנה אליהם - ניתן להניח כי לפחות חלק מהמשתמשים הגיימרים יכנו את עצמם Master Chief,  גיבור משחקי Halo. מאגרי המידע של האפליקציה החדשה יתבססו על מנוע החיפוש בינג ומאגר בתי העסק והמקומות של פורסקוור.

כמו כן, TheVerge דיווח כי לאפליקציה תהיה פונקציונליות שתזכיר את השירות גוגל Now, עם יכולת להתאים את התשובות, ההצעות, העדכונים וההתראות למשתמש. המשתמשים גם יוכלו לבחור לשמור פרטים רלוונטיים - כגון מספרי טיסות, פגישות, שמות אנשי קשר, בתי עסק אהובים ועוד במאגר המידע של קורטנה, מה שיאפשר לסייעת להתאים אף יותר את התגובות שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות