אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי אגרקסקו גדעון ביקל יקים מרכז מסחרי ברעננה בהשקעה של 100 מיליון שקל צילום: עמית מגל

בעלי אגרקסקו גדעון ביקל יקים מרכז מסחרי ברעננה בהשקעה של 100 מיליון שקל

המרכז ישתרע על שטח של כ-5,000 דונם בסמוך למחלף רעננה צפון ויוקם כמרכז מסחרי כפרי כדוגמת הקובנט גארדן בלונדון ו-Boqueria La בברצלונה; בחברה הבהירו כי בזכות הקונספט החדש שפיתחו המרכז לא יתחרה ישירות בקניונים הסמוכים

04.03.2014, 14:52 | דותן לוי

איש העסקים גדעון ביקל יו"ר ובעלי חברת אגרקסקו יקים מרכז מסחרי חדש ברעננה. המרכז יוקם על קרקע הממוקמת ברחוב וייצמן פינת התדהר, בסמוך למחלף רעננה צפון בשטח של כ-9 דונם בה מחזיק ביקל מאז שנת 1976, ומתחם הקניות עצמו ישתרע על שטח בנוי של כ-5,000 מ"ר.  

בחברה טוענים שאין בכוונתם להתחרות בקניונים ובמרכז הקניות הסמוכים, והמתחם יהיה שוק בסגנון אירופי כפרי אשר יכלול 150 עסקים, בהם מסעדות ובתי קפה, חנויות הלבשה וכלי בית ודוכני אוכל.

ד"ר רינה דגני ד"ר רינה דגני ד"ר רינה דגני

ההשראה לפרויקט הם הקובנט גארדן בלונדון ו-Boqueria La בברצלונה. לכן, גולת הכותרת של המתחם החדש היא שטח מקורה של 1,000 מ"ר.

בהקמת המתחם יושקעו עד ל-100 מיליון שקל, הוא יקרא "כרמל מרקט רעננה" וצפוי להיפתח במהלך שנת 2016. כרגע נמצא המתחם לפני קבלת היתרי הבניה אשר יתקבלו לפי הערכות תוך חודשים ספורים.

את הקונספט של המתחם החדש, שמוגדר כשוק קניות ובילוי לצד שוק מזון ענק פיתחה היא ד"ר רינה דגני, יו"ר מכון גיאוקרטוגרפיה. לדבריה, "באזור השרון שבו גרים כיום כחצי מיליון תושבים, קיים היצע מסחרי של מספר קניונים, אולם הצרכן הישראלי שבע ממרכזי מסחר שאין להם בידול אחד מהשני".

לדברי דגני, מבדיקה כלכלית שערך המכון עולה כי הפדיונות למ"ר במתחם החדש צפויים להיות גבוהים ב- 50% יותר מהפדיון הממוצע למ"ר של קניונים בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות