אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת רדיושאק בצרות: סוגרת 1,100 חנויות בארה"ב צילום: יונתן קסלר

רשת רדיושאק בצרות: סוגרת 1,100 חנויות בארה"ב

הרשת דיווחה על התרחבות ההפסד הרבעוני, על רקע מכירות מאכזבות בעונת החגים. עדיין לא ברור אילו חנויות ייסגרו או כמה עובדים יפוטרו

04.03.2014, 18:03 | שירות כלכליסט
רשת רדיושאק מתכוונת לסגור 1,100 סניפים בארצות הברית, זאת לאחר שדיווחה על התרחבות ההפסד הרבעוני, על רקע מכירות מאכזבות בעונת החגים האמריקאית. כתוצאה מכך, מניית הרשת נפלה ב-24% במסחר המוקדם.

המנכ"ל ג'וזף מאנקה מסר בהצהרה כי לאחר סגירות החנויות המתוכננות, תפעיל הרשת למעלה מ-4,000 סניפים ברחבי ארה"ב, כולל 900 בזיכיון. אולם החברה לא פירטה אילו חנויות צפויות להיסגר או כמה עובדים יפוטרו כתוצאה מכך. אם כי, בחברה כן ציינו כי החנויות שיסגרו ייבחרו לפי מדדים כמו מיקום, משך חוזה השכירות וביצועים פיננסים.

סניף של רדיושאק בניו יורק, צילום: יונתן קסלר סניף של רדיושאק בניו יורק | צילום: יונתן קסלר סניף של רדיושאק בניו יורק, צילום: יונתן קסלר

ההכרזה האחרונה מהווה מכה נוספת לרדיושאק, שמתקשה בשנים האחרונות לחדש את הדימוי שלה ולהתחרות בצמיחתן של הרשתות המקוונות. בנוסף להורדת מחירים ולשינויים בהנהלה הבכירה, ברשת החלו בשיפוץ החנויות במטרה להעניק להם מראה מודרני יותר. במשחק הסופרבול שנערך בחודש שעבר החברה אף שידרה פרסומת שלעגה לדימוי המיושן שלה. בפרסומת כיכבו דמויות ידועות משנות ה-80, ביניהן אלף וצ'אקי.

אולם המאמצים עדיין לא נשאו פרי. היום (ג') מסר מאנקה כי הביצועים הרבעוניים האחרונים נפגעו בשל האטה בתנועת הלקוחות, הגברת מאמצי קידום המכירות וכן "מספר בעיות תפעוליות". המכירות בחנויות הפתוחות למעלה משנה, שנחשבות למדד מרכזי לבריאות של רשת קמעונאית, צנחו ב-19%.

עבור שלושת החודשים האחרונים של 2013, ההפסד של רדיושאק עמד על 191.4 מיליון דולר, שהם 1.90 דולר למניה, זאת לעומת הפסד של 63.3 מיליון דולר, שהם 63 סנט למניה בתקופה המקבילה שנה קודם לכן. לא כולל הוצאות חד פעמיות, ההפסד של החברה עמד על 1.29 דולר למניה. תחזיות האנליסטים ציפו להפסד של 16 סנט למניה. כמו כן, ההכנסות נפלו ל-935.4 מיליון דולר מ-1.17 מיליארד דולר. צפי האנליסטים עמד על 1.12 מיליארד דולר. עבור השנה כולה, הרשת דיווחה על הפסד של 400.2 מיליון דולר, שהם 3.97 דולר למניה. שנה קודם לכן, הפסידה הרשת 139.4 מיליון דולר, שהם 1.39 דולר למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות