אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואנית פיז'ו בישראל חוצה את הקווים: תשווק טויוטה בצרפת צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

יבואנית פיז'ו בישראל חוצה את הקווים: תשווק טויוטה בצרפת

לכלכליסט נודע כי קבוצת דוד לובינסקי הפכה לאחרונה לזכיינית טויוטה בצרפת, הנחשבת לשוק הרכב השלישי בגודלו באירופה. בשנה שעברה החלה הקבוצה במגעים לשיווק כלי רכב מסחריים של סיטרואן בטנזניה

04.03.2014, 18:29 | תומר הדר

קבוצת דוד לובינסקי, יבואנית פז'ו וסיטרואן בישראל, הפכה לאחרונה למשווקת טויוטה בצרפת, כך נודע ל"כלכליסט". באפריל האחרון החלה הקבוצה במהלך לרכישת רשת סוכנויות טויוטה, שהיתה בבעלות פרטית בצפון צרפת.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מונה הרשת שבעה סניפים ופועלת תחת השם "מנור אוטו מוטיב גרופ". מכוניות טויוטה משווקות בישראל על ידי יוניון מוטורס, שבשליטת איש העסקים ג'ורג' חורש. בכך מצטרפת הקבוצה לשורה ארוכה של יבואני רכב ישראלים המנסים את מזלם מחוץ לשוק המקומי. כך, למשל, קבוצת שלמה, יבואנית אופל בישראל, משווקת את רכבי סוזוקי וסאנגיונג ברומניה.

דורי מנור, מנכ"ל קבוצת לובינסקי דורי מנור, מנכ"ל קבוצת לובינסקי דורי מנור, מנכ"ל קבוצת לובינסקי

מיכאל לוי, המשווק את פיאט, אלפא רומיאו ולנצ'יה בישראל משווק ברומניה את מכוניות אינפיניטי, מזראטי, הונדה וג'יפ; ואילו קבוצת תעבורה משווקת מכוניות פורד במדינות יוגוסלביה לשעבר. התפשטותה של קבוצת דוד לובינסקי לשוק הרכב הצרפתי אינה המהלך היחיד שמבצעת הקבוצה בחו"ל. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בשנה שעברה החלה הקבוצה במגעים לשיווק רכבים מסחריים של סיטרואן בטנזניה.

שוק הרכב הצרפתי נחשב כיום לשוק השלישי בגודלו באירופה. על פי נתוני איגוד יצרני הרכב האירופי, בשנת 2013 נמכרו בצרפת לבדה 1.79 מיליון מכוניות, נתון המייצג ירידה של 5.7% ביחס למסירות הרכב בצרפת בשנת 2012. מתוך אותן מסירות, 53% היו של יצרני רכב צרפתים. עם זאת, למרות מגמת הירידה הכללית במסירות, יצרני רכב שבסיסם אינו אירופי נהנים מעליה בנתוני המכירות. כך, בעוד שבשנת 2013 פז'ו הצרפתית רשמה ירידה של 7.7%, טויוטה רשמה עלייה של 5.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות