אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפלט לשוק: ברננקי נאם 40 דקות  והרוויח סכום העולה על שכרו בכל השנה שעברה צילום: בלומברג

נפלט לשוק: ברננקי נאם 40 דקות והרוויח סכום העולה על שכרו בכל השנה שעברה

יו"ר הבנק הפדראלי לשעבר נהנה מפירות השוק החופשי וגבה 250 אלף דולר עבור נאום שנשא בכנס פיננסי באבו דאבי. לשם השוואה, בשנה שעברה, עת שכיהן בתפקיד הציבורי שכרו הסתכם ב-199.7

05.03.2014, 13:08 | שירות כלכליסט
בן ברננקי הרוויח, עבור נאום של 40 דקות, יותר ממה שהרוויח בכל השנה שעברה, עת שימש כיו"ר הבנק הפדראלי המרכזי בארצות הברית.

קראו עוד בכלכליסט

סוכנות רויטרס מדווחת כי ברננקי הרוויח 250 אלף דולר עבור נאום שנשא אתמול (שלישי) בכנס פיננסי באבו דאבי. הייתה זו הופעתו הציבורית הראשונה מאז פרש מהבנק בסוף ינואר. לשם השוואה, עבור שנת 2013, הרוויח ברננקי שכר של 199.7 אלף דולר. יתרה מכך, השבוע מתוכננים לברננקי שני אירועים דומים, ביוהנסבורג וביוסטון.

בדבריו שחזר ברננקי את תגובת הפד למשבר הפיננסי שחל בין 2007-2009, נושא שצפוי לככב גם בספר שהוא מתכנן להתחיל לכתוב בקרוב, וגם עליו הוא צפוי לקבל מקדמה מרשימה.

ברננקי. "יהנה מפירות השוק החופשי", צילום: בלומברג ברננקי. "יהנה מפירות השוק החופשי" | צילום: בלומברג ברננקי. "יהנה מפירות השוק החופשי", צילום: בלומברג

במעבר להופעות ציבוריות ברננקי הולך בדרכם של דמויות ציבוריות ידועות רבות, ביניהן נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, שלאחר פרישתן דורשות סכומים גבוהים תמורת הרצאות. במקרה של ברננקי, התובנות שיחלוק עשויות להוביל גם לתנודות בשוק, שכן המדיניות שהתווה בבנק המרכזי נחשבת כמשפיעה על היו"ר הנוכחית, ג'נט ילן.

"הוא בוודאי ייהנה מפירות השוק החופשי", הגיב יאן באראן ממשרד עורכי הדין ווילי ריין בוושינגטון. "הוא יחווה באופן אישי את תופעת ההיצע וביקוש".

עורכי דין וסוכנים מעריכים כי ברננקי (60) יכול לדרוש תשלום של 250 אלף דולר עבור כל הרצאה. גם במקרה זה הולך ברננקי בדרכו של אלן גרינספן, אותו החליף בפד. כשבוע לאחר פרישתו של גרינספן ב-2006 הוא נאם בארוחה פרטית שארגן ליהמן ברדרס, והרוויח על פי הדיווחים 250 אלף דולר. בהתאמה לאינפלציה, סכום זה עומד כיום על 433 אלף דולר. במקביל, שר האוצר לשעבר טימותי גייתנר הרוויח 400 אלף דולר עבור שלוש הרצאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות