אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טדי שגיא מכר 15% ממניות פלייטק בהיקף של 544 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

טדי שגיא מכר 15% ממניות פלייטק בהיקף של 544 מיליון דולר

המיליארדר הישראלי מכר את המניות במסגרת הנפקה משנית בבורסה של לונדון. שגיא, שלא יוכל למכור מניות נוספות במשך שנה, מחזיק לאחר העסקה ב-33.6% מפלייטק

05.03.2014, 14:47 | שי סלינס

  

טדי שגיא, צילום: ניק קלארק טדי שגיא | צילום: ניק קלארק טדי שגיא, צילום: ניק קלארק

המיליארדר הישראלי, טדי שגיא, השלים אתמול (ד') מכירה של מניות חברת פלייטקשבשליטתו בהיקף של 326 מיליון ליש"ט (544 מיליון דולר). מדובר ב-15.4% מהון המניות של חברת ההימורים און ליין הנסחרת בבורסה של לונדון.

המיליארדר הישראלי בן ה-40, מכר את המניות באמצעות החברה הפרטית בריקינגסטון (Brickington ) דרכה הוא מחזיק בפלייטק. מדובר בהצעת מכר של המניות במסגרת הנפקה משנית שביצעה פלייטק שלשום בבורסה של לונדון.

בתחילה רצה שגיא למכור 29.3 מיליון מניות, אולם לאחר שהגיעו ביקושים גבוהים למניות החברה החליט להגדיל הצעת המכר ולמכור כ-45 מיליון מניות במחיר של 725 פני למניה - דיסקאונט של 11% על מחיר השוק.

לאחר השלמת מכירת המניות מחזיק שגיא ב-33.6% מפלייטק דרך בריקינגסטון. כעת על פי סיכום של שגיא עם החתמים - קנקורד (Canaccord), שור קפיטל (Shore Capital) ו-UBS - לבריקינגסטון אסור למכור מניות נוספות של פלייטק במשך שנה.

קראו עוד בכלכליסט

בין רוכשי המניות של שגיא ניתן למצוא את המנכ"ל, מור וויצר, שרכש 36 אלף מניות ואת סמנכ"ל הכספים, רון הופמן, שרכש 10 אלף מניות.

לחברת פלייטק שווי שוק של 2.13 מיליארד ליש"ט. שגיא החליט למכור את המניות לאחר שבשבוע שעבר הגיעו לשיא של 836.5 פני. לשם השוואה, לפני שנתיים נסחרו מניות פלייטק במחיר של 312 פני.

פלייטק, שנוסדה בשנת 1999 ומעסיקה 2,630 עובדים, מספקת פתרונות ניהול, בקרה וגבייה של אתרי הימורים מקוונים, ואף פיתחה סדרת מוצרים הכוללת שירותים דוגמת מערכות CRM, דו"חות בקרה ותוכנות הפעלה - כולם בתחום ההימורים המקוונים.

לפני כשנה הודיעה ענקית ההימורים הבריטית וויליאם היל כי תממש את האופציה לרכישת אחזקותיה (29%) של פלייטק בוויליאם היל און ליין. מדובר במיזם משותף של החברות שהוקם ב־2008 להימורים מקוונים שהקימו שני החברות.

שגיא נמצא בחודש של מימושים. לפני כשלושה שבועות, השלים איש העסקים מכירת כ-2 מיליון מניות בתל אביב של בי-קומיוניקיישנס, בעלת השליטה בבזק, מתוך כ-3.6 מיליון מניות שברשותו. שגיא מכר את המניות בעסקה מחוץ לבורסה לגופים מוסדיים לפי מחיר השוק של 48 שקל למניה. בעקבות המכירה רשם שגיא הכנסה של כ-96 מיליון שקל.

על פי מגזין "פורבס" הונו של שגיא מוערך ב-2.5 מיליארד דולר והוא ממוקם במקום ה-687 ברשימת המיליארדרים. ב־2006 נכנס שגיא לרשימת הישראלים העשירים של המגזין עם הון שהוערך אז בחצי מיליארד דולר. לשגיא עוד מספר עסקים פרטיים כך שלפי ההערכות הונו אף גדול יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות