אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי חברת התחבורה הציבורית קווים הכריזו על סכסוך עבודה צילום: רונן טופלברג

עובדי חברת התחבורה הציבורית קווים הכריזו על סכסוך עבודה

העובדים טוענים שהחברה אינה מוכנה להכיר בהתארגנותם בכוח לעובדים ואף מנסה לפגוע במובילי ההתארגנות

05.03.2014, 19:35 | מיקי פלד

עובדי חברת התחבורה הציבורית קווים הכריזו על סכסוך עבודה שיאפשר להם להשבית את פעילות החברה בעוד שבועיים.

העילה לסכסוך היא כי לטענת הוועד, המאוגד בכוח לעובדים, היא באי נכונות החברה להכיר בהתארגנות העובדים ואף ניסיון לפגוע במובילי ההתארגנות. לדברי החברה, היא עוד בודקת את הטפסים שקיבלה מכח לעובדים.

לפני כחודש הודיע העובדים על הקמת הועד וביקשו לקיים משא ומתן להסכם קיבוצי. משה קנפו דנין, חבר הוועד, אמר היום כי "לא ברור מה יש להנהלה לבדוק כל כך. עברנו מזמן את סף היציגות החומר אצל ההנהלה כבר עשרה ימים והם לא העירו הערה עניינית אחת. מאידך לא חוסכת ההנהלה במאמצים בהתנכלויות לראשי הוועד והפעלת לחצים על עובדים בכדי שיבטלו את חברותם בכוח לעובדים".

אוטובוס של קווים, צילום: ענר גרין אוטובוס של קווים | צילום: ענר גרין אוטובוס של קווים, צילום: ענר גרין

לטענת הוועד, זומנו ארבעה ממובילי ההתארגנות לשימוע שלאחר פיטורים. שניים נוספים זומנו לשימועים נוספים מאז הכרזת היציגות. העילה לחלק מהשימועים היא שיבוש עבודת החברה, אם כי מצד העובדים מסבירים כי השיבושים לכאורה הם כחלק מהניסיון להחתים עובדים להקים את הוועד.

מקווים נמסר בתגובה: "חברת קווים נמצאת בעיצומה של בדיקת רשימות העובדים שהועברו אליה, כאשר בסופה, תערך כמקובל פגישה בין ההנהלה לנציגי העובדים המבקשים להתאגד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
קווים, תמשיכו לדפוק אותנו, להתעלל בנו. אנחנו מבינים היטב מדוע...
כי אנחנו בסך הכל אור יהודה, אנחנו לא קיסריה, לא רמת אביב ולא כפר שמריהו. אז בקיצור, מדוע אתם מרשים לעצמכם לפגוע בנו? מדוע שנמתין עד אין סוף לקווי 59 , 36 ,37 ? התשובה לכך ברורה, ואצעק אותה בקול רם, שכולם ישמעו (ואל תעשו לי ש.....), כי אתם יכולים לדפוק אותנו, כי הציבור המשתמש במה שאמור להיות שירותיכם הוא אוכלוסיה משכבות נמוכות, הוא לא יכול להילחם על זכויותיו, אין לו את הידע, ואיו לו את המשאבים לכך. כבוד המנכ"ל האדון הגנרל (בדימ') ציון פת, עכשיו הבנת שכולם רואים את התגובה???? אז תתחיל להפנים, לא לעולם חוסן!!!!!! האם בגלל שאתם יכולים עלינו, אז דמנו הותר???? ואם יש לי אפשרות להרוג מישהו, אז זה אומר שהדבר מותר??? האמן לי, שאני כותב תגובה זו בדמע וביגון, על שנים של סבל ומרורים. אנו התושבים מ-ת-ג-ע-ג-ע-י-ם לימים בהם שרתה אותנו חברת דן.
מסכני אור יהודה , אור יהודה  |  14.05.14
1.
טוב מאד! אל תוותרו! מי שמאמין לא מפחד! בסוף תצליחו!
אשאל שאלה רטורית: מה הברירה האחרת, להמשיך לשתוק? שקווים תמשיך לדפוק אותכם? מעריך אותכם ומוקיר את אומץ לבכם. לדעתי, במידת הצורך כדאי לערוך הפגנות. להביא את התקשורת. בקיצור, לעבוד נכון. ולדאוג שחברת קווים תתבזה ושכולם ידעו את מעלליה. די להסתרות ולהחבאות. שכל המדינה תדע אודות העושק הדוחה והנאלח מצד קווים.
המומחה , רמת השרון  |  13.05.14