אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם שורפים חסכונות, גם נעזרים בהורים וגם לוקחים עוד הלוואות צילום: שאטרסטוק

דיור עכשיו 2014

גם שורפים חסכונות, גם נעזרים בהורים וגם לוקחים עוד הלוואות

אחת החידות הגדולות בנוגע למחירי הדיור היא איך אנשים בראשית דרכם מצליחים לרכוש דירה? מאיפה הכסף? כלכליסט ערך סקר בשיתוף מכון המחקר מדגם בקרב בני 30–45 שרכשו דירה ראשונה בעשור האחרון, ומצא: 72% נעזרו בהורים ו־17% נטלו הלוואה כדי לגייס את ההון העצמי הנדרש למשכנתא. אפילו בעלי הכנסה גבוהה היו חייבים להיעזר בהורים

06.03.2014, 06:55 | שאול אמסטרדמסקי

הדירה הפופולרית ביותר בקרב הרוכשים הצעירים היא דירת 4 חדרים. רבע מרוכשי הדירות האלה מודים כי בכלל ביקשו לקנות דירת 3 חדרים, אולם לבסוף רכשו דירה גדולה יותר. מקרב הרוכשים בעלי הכנסה נמוכה בהרבה מהממוצע, הנתון בולט יותר - מחציתם חיפשו דירת 3 חדרים לפני שרכשו דירת 4 חדרים, שהיא מטבע הדברים יקרה יותר.

17.5% מהרוכשים הצעירים רכשו דירת 5 חדרים כדירתם הראשונה. הנטייה הזו בולטת יותר בקרב בעלי הכנסה גבוהה בהרבה מהממוצע, אבל גם בקרב מי שהכנסתם נמוכה בהרבה מהממוצע שיעור רוכשי דירת 5 חדרים הוא גבוה (14%). כמו כן באזור הצפון, היכן שהמחירים נמוכים יותר מבאזורים אחרים, יש יותר קונים לדירות כאלה (37%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
מי שהעלה את מחירי הדירות זו המדינה!
עם טיפש! מי שהעלה את מחירי הדירות זו המדינה! התהליך היה מתוכנן מראש המוצר היקר ביותר ייתה דירה מללא מיסוי מסיבי. מכוניות כבר מוכרים לנו עם מס 80% בשנת 2007 הממשלה החליטה לפזר אוכלוסיה ממרכז לפריפריה איך לעשות את זה? להוריד קצב בניה במרכז, כתוצאה עולים מחירי הדירות וחלק גדול ההאנשים יעברו לפריפריה רק לא חשבו על משבר נדלן 2008 וכתוצאה מחירים עלו פי שניים מהמצופה חסר תכנון אסטרטגי, חסר חשיבה אנליטית, אי התחשבות לאזרח פשוט! למה לא נצא לרחובות? בתת הכרה שלנו , אחרי מלחמת העולם השניה אנחנו התרגלנו להודות לגורל שאנחנו חיים לא סתם רמת שביעות רצון מהחיים בארץ אחת מהגבוהות בעולם! מוזר , נכון?
אזרח  |  10.03.14
לכל התגובות