אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת; מדד S&P רשם שיא חדש צילום: בלומברג

דיווח שוטף

וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת; מדד S&P רשם שיא חדש

דאו ג'ונס טיפס ב-0.4%, S&P עלה ב-0.2% ונאסד"ק איבד 0.1%. מניית רשת החנויות לצרכי משרד הגדולה בעולם סטייפלס צללה ב-15%- לאחר שסיפקה תחזית רווח חלשה לרבעון הנוכחי; איתוראן זינקה ב-8.5% לאחר דיווח רטרואקטיבי על אחזקות בעלי עניין

06.03.2014, 23:08 | ערן סוקול

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

 

23:00 - וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת - דאו ג'ונס טיפס ב-0.4%; S&P עלה ב-0.2% לשיא חדש - מספר 50 בשנה שחלפה; ונאסד"ק איבד 0.1% - עקב ירידות במניות הביוטק.

 

22:30 - מתחזקות העליות בוול סטריט - דאו ג'ונס מטפס ב-0.5%, S&P מוסיף 0.3% ורושם שיא חדש.

 

22:00 - במסחר בבורסת הסחורות בניו יורק עלה מחיר הנפט ב-0.1% ל-101.56 דולר לחבית. 

מחיר הזהב עלה ב-0.9% ל-1,351.8 דולר לאונקייה.

 

21:00 - המדדים בניו יורק עברו להיסחר במגמה מעורבת. דאו ג'ונס עולה ב-0.3%, נאסד"ק מאבד 0.3% ו-S&P 500 נסחר בעליה של 0.1%.

 

20:30 - אבוג'ן(EVGN) הפועלת בתחום של שיפור תכונות בצמחים באמצעות גנומיקה, הודיעה היום על השקת גרסה מתקדמת של הפלטפורמה המיחשובית שלה - PlaNet, לשיפור תכונות בצמחים על ידי חיזוי השילוב המועדף של גנים - Stacking Gene. הגרסה המתקדמת של הפלטפורמה - 2.0 PlaNet, כוללת סוגים ומקורות מידע נוספים אודות הקשרים הביולוגים בין גנים, וכן אלגוריתמים מתקדמים המאפשרים אנליזה של הנתונים.

 

עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן מסר: "טכנולוגיית PlaNet מהווה מרכיב אינטגרלי מהצעתנו לשותפים שלנו והיא כרגע בתהליך הטמעה ברוב תכניות פיתוח המוצרים של החברה. בנוסף, אבוג'ן נמצאת היום בשלבים מתקדמים של פיתוח הדור הבא של יכולות בתחום ה-Stacking Gene עם טכנולוגיה שתאפשר לנו לבחון צירופים של גנים כבר בתחילת תהליך איתור הגנים."

 

19:30 - בורסות אירופה ננעלו בעליות, הפוטסי עלה בלונדון ב-0.2%, קאק הצרפתי התחזק ב-0.6%, הבורסה במילנו הוסיפה 0.4% ודאקס בגרמניה ננעל ביציבות.

 

19:15 - ריצ'רד פישר, נשיא הבנק הפדרלי של דאלאס, אמר כי הוא מודאג מהרמות "מנקרות העיניים" של חלק ממדדי שוק המניות, וכי הבנק המרכזי צריך לעקוב אחר הסימנים בזהירות כדי לוודא שלא נוצרת בועה בשווקים. פישר אמר כי אינדיקטורים שונים, בהם היחס בין מחירי המניות לרווחיות הצפויה ולמכירות ושווי השוק כאחוז מהתמ"ג, נמצאים ברמות שלא נראו מאז בועת הדוט-קום של סוף שנות ה-90. הוא ציין כי היקף החוב שלקח הציבור האמריקאי לצורך רכישת ניירות ערך (margin debt) נמצא קרוב לרמת השיא (כפי שקרה לפני פרוץ משבר הסאב פריים - ע.ס).

 

פרופ' דן גלאי ,יו"ר סיגמא בית השקעות, אמר כי "למרות נתוני התעסוקה המאכזבים שפורסמו אתמול, אשר דחפו את איגרות החוב האמריקאיות לעליות, אנו צופים כי קיים סיכוי סביר שיו"ר הפדרל ריזרב, ג'נט ילן תצמצם שוב בקרוב את קצב רכישות האג"ח. הדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי מראה כי המחוזות אשר הראו על האטה היו אלו שנפגעו ממזג האוויר הקשה בארה"ב, ולכן אין להתייחס בחומרה לדוחות הפושרים".

 

17:45 - איתוראן(ITRN) הוציאה דיווח רטרואקטיבי על ירידה באחזקות בעלי העניין במניה במהלך חודש פברואר. הירידה מונעת את הורדת מדרגת אחזקות הציבור במניה באמצע מרץ, על ידי הבורסה בתל אביב, ואת ההיצע שהיה צפוי למניה בשל כך על ידי תעודות הסל במסגרת עדכון משקולות המניות במדדים בתל אביב.

 

17:20 - החברה הישראלית מראש העין, פוינטר טלוקיישן (PNTR), ספקית של טכנולוגיה ושירותים לניהול משאבים ניידים ומתן שירותי דרך לתעשיית הרכב ולשוק הביטוח, הודיעה היום כי קיבלה התחייבות לרכישת מניות רגילות במסגרת הקצאה פרטית למספר גופים מוסדיים מובילים בישראל. החברה קיבלה התחייבות לרכישה של 1.13 מיליון מניות רגילות במחיר של 9.25 דולר למניה, ובתמורה כוללת של כ-10.5 מיליון דולר בהנפקה.

16:30 - המסחר בבורסות של ניו יורק נפתח בעליות קלות, דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 עולים ב-0.2%.

 

15:55 - בנק ההשקעות Leerink Swann העלה היום את ההמלצה לחברת התרופות הישראלית, טבע (TEVA), מ"תשואת שוק" ל"תשואת יתר".

 

15:30 - נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע שעבר הפתיעו לטובה. 323 אלף דרישות חדשות נרשמו בשבוע החולף, כאשר הצפי היה לקריאה של 336 אלף דרישות חדשות ולעומת 348 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.

 

14:45 - הבנק המרכזי באירופה הותיר את הריבית בגוש ללא שינוי ברמה של 0.25%, בהתאם לצפי בשוק.

 

14:30 - רשת החנויות לצרכי משרד הגדולה בעולם, סטייפלס(SPLS) מתכוונת לסגור כ-250 סניפים בארה"ב ובקנדה ולקצץ עד 500 מיליון דולר בהוצאות עד סוף 2015. זאת על רקע הצניחה בתחזית למכירות של הרבעון הראשון. הרשת מתמודדת עם תחרות גוברת מצד יריבות המציעות מחירים זולים יותר כגון אמזון ומועדון הלקוחות של קוסוקו. סטייפלס דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון, עם ירידה של 10.6% בהכסות ל-5.8 מיליארד דולר, מתחת לצפי האנליסטים להכנסות של 5.97 מיליארד דולר. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של 33 סנט למניה, מתחת לצפי האנליסטים לרווח נקי של 39 סנט למניה. בנוסף, הודיעה החברה כי היא מצפה להגיע לרווח של 17-22 סנט למניה ברבעון הראשון של 2014.

 

סטייפלס סנטר, לוס אנג סטייפלס סנטר, לוס אנג'לס לייקרס | צילום: רויטרס סטייפלס סנטר, לוס אנג

 

14:00 - הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית על כנה ברמה של 0.5%, כמו כן, הבנק הותיר את היקף רכישות הנכסים ברמה של 375 מיליארד ליש"ט. כל זאת, בהתאם לקונצנזוס של ציפיות האנליסטים. 

 

13:45 - המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ה') לאחר פרסום נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב והודעות הריבית באירופה. בטרום מסחר: החוזים העתידיים על דאו ג'ונס ו-S&P 500 עולים ב-0.2%, החוזים על נאסד"ק עולים ב-0.1%. 

 

13:30 - מאקרו ארה"ב: היום לפני פתיחת המסחר (15:30 שעון ישראל) יפורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע שעבר. הצפי בשוק הינו לקריאה של 336 אלף דרישות חדשות, זאת לעומת 348 אלף דרישות חדשות שהוגשו בשבוע הקודם. 

 

13:20 - חברת הביו-רפואה פלוריסטם(PSTI) הודיעה היום שקיבלה את אישור מנהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA לייצור מוצרים מתאי גזע מהשלייה (PLX) בתהליך הייצור המתקדם שהוטמע במתקן הייצור המסחרי החדש שבנתה בחיפה. זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם, אמר "אנו מאמינים שכיום אנו מחזיקים בתהליך הייצור היעיל, העקבי והמבוקר ביותר לייצור מסחרי של תרופות מתאי גזע. ביססנו מעמדנו כמובילים בתעשיית הטיפול התאי מתוך הידיעה ש'התהליך הוא המוצר' ומכאן ההתמקדות בתהליכי ייצור התאים בתלת מימד ובקנה מידה מסחרי. האישורים מה-FDA וממכון פול ארליך בגרמניה הינם עדות לכך שגופים רגולטוריים אלה רואים בתהליך היצור התלת מימדי שלנו פתרון בקנה מידה מסחרי לטיפולים תאיים".

 

13:10 - חברת אנזימוטקהישראלית (ENZY) הודיעה הלילה על השלמת הנפקה משנית מורחבת לציבור וכי חתמי החברה מימשו במלואה את האופציה לרכישת מניות נוספות. בסך הכל נמכרו 5.4 מיליון מניות רגילות, הכוללות כ-705 אלף מניות כתוצאה ממימוש האופציה על ידי החתמים, במחיר של 28 דולר למניה.  

 

13:00 - חברת קומפיוג'ן(CGEN), השלימה אתמול הנפקת מניות לציבור בארה"ב. החברה הנפיקה לציבור 6.9 מיליון מניות רגילות במחיר של 10.50 דולר למניה ובתמורה כוללת של 72.5 מיליון דולר. סכום ההנפקה כולל את תמורת מימוש מלוא האופציה שניתנה לחתמי ההנפקה לרכישת 900 אלף מניות במחיר של 10.50 דולר למניה.

 

12:50 - פייסבוק(FB) נכנעת ללחץ הציבורי, ותגביל מעתה את הפרסומות, הפוסטים ופעילות העמודים למכירת נשק ברשת החברתית הגדולה בעולם ובאינסטגרם - כך מסרה החברה בהודעה לעיתונות. בשבועות האחרונים נמצאת פייסבוק תחת לחץ ציבורי הולך וגדל, לאחר שארגונים שפועלים נגד מכירת נשק בארה"ב פרסמו סרטון שמדגים את הקלות שבה ניתן לסחור בנשק לא חוקי (מאקדחים ועד רובי סער) ברשת החברתית.

 

12:45 - קורנית דיגיטל, חברת הדפוס לטקסטיל, נמצאת בדרכה אל נאסד"ק לגיוס של 100 מיליון דולר לפי שווי של כ־500-400 מיליון דולר. כך נודע ל"כלכליסט". לקראת ההנפקה שצפויה בסוף 2014, החלה החברה לקיים פגישות ראשוניות עם חתמים. מי שצפוי להוביל את ההנפקה הוא גבי זליגסון – מנכ"ל נובה עד לאוגוסט האחרון – שיתמנה למנכ"ל קורנית באפריל במקומו של עופר בן צור, שצפוי להתמנות לסמנכ"ל הטכנולוגיות ונשיא החברה.

 

12:40 - המסחר בבורסות אירופה מתנהל כעת בעליות לקראת הודעות הריבית , הבנק האירופי המרכזי (ECB) בראשות הנשיא מריו דראגי, יודיע היום בצהריים על שיעור הריבית בגוש היורו. מעט לפניו יפרסם הבנק האנגלי (BOE) בראשות המושל מארק קארני את שיעור הריבית בממלכה. הריבית באירופה עומדת על 0.25%, ובאנגליה על 0.5%.

הפצצה האירופית מתקתקת והיא לא נמצאת באוקראינה מערכת הבנקאות באירופה נמצאת במצב נפיץ, כך מתריעים ל"כלכליסט" בכירי המומחים. המאזנים של הבנקים עמוסים בחובות מסוכנים, הם חשופים לשווקים קורסים, ואף אחד לא יודע מה הם מחביאים באמצעות נגזרים. זה עלול להיגמר בתגובת שרשרת הרסנית איתי להט, ברלין, 26 תגובותלכתבה המלאה

בניגוד לעבר, הפעם אין הסכמה בין האנליסטים המנסים לנבא את החלטת הבנק האירופי. חלקם אומרים כי שיעור האינפלציה הנמוך יחייב את הבנק לבצע הפחתה נוספת, וחלק אחר טוען כי לאחרונה פורסמו מספיק נתוני מאקרו חיוביים על כלכלת היבשת, כך שהבנק יעדיף שלא לפעול בשלב זה - כשאי היציבות באוקראינה רק תחזק את הלך הרוח המאופק. 

 

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

12:30 - שוקי המניות באסיה ננעלו הבוקר בעליות, בהובלת הבורסה של יפן שעלתה ב-1.6% על רקע החלשות הין לרמת שפל של שנתיים - לאחר שקרן הפנסיה הממשלתית של המדינה המליצה לשנות את המיקוד שלה מאג"ח מקומי. האנג סנג עלה ב-0.6% ושנגחאי עלה ב-0.3%.

"הרבה סוחרים ממתינים לנתוני התעסוקה מחר בארה"ב. בנוסף, אף שנראה כי המתיחות עם אוקראינה קצת נרגעה, בהחלט ייתכן שזה עדיין לא נגמר" אמר טימותי מריאנו, ראש מחלקת מסחר באסיה ב-GFI בהונג קונג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות