אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניוזוויק: חשפנו את זהותו האמיתית של ממציא ביטקוין

ניוזוויק: חשפנו את זהותו האמיתית של ממציא ביטקוין

תחקיר של העיתון גילה מי עומד מאחורי המטבע הווירטואלי - סאטושי נקאמוטו, גאון מתמטי בן 64 שחי בארה"ב. לדבריו, הוא אינו מעורב עוד בפעילות המטבע ובקהילת הביטקוין

06.03.2014, 16:20 | עומר כביר

האם נחשפה זהותו של ממציא המטבע הדיגיטלי ביטקוין, שהיה ידוע עד היום רק בפסבדון לכאורה סאטושי נקאמוטו? כך טוען מגזין ניוזוויק, שלדבריו חשף חשף את זהותו של ממציא המטבע המסתורי אחרי שהגיע למסקנה שלא מדובר בשם בדוי כלל וכלל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח של כתבת המגזין, ליאה מקגראת' גודמן, ממציא ביטקוין הוא תושב קליפורניה בן 64 ששמו האמיתי הוא סאטושי נקאמוטו. הלה הודה בעקיפין שהוא ממציע המטבע. “אני כבר לא מעורב בזה ולא יכול לדון בזה", אמר לגודמן. “זה עבר לאנשים אחרים. הם אחראים עכשיו. אין לי כבר שום קשר".

לדברי גודמן, נדרשו לה חודשיים על מנת לאתר את זהותו של ממציא ביטקוין. “יש כמה אנשים בשם סאטושי נקאמוטו בצפון אמריקה ומעבר לה - חיים ומתים - כולל מעצב של בגדי גברים בראלף לורן ועוד אחד שמת בהונלולו ב-2008, לפי נתוני הביטוח הלאומי", כתבה גודמן.

סאטושי נאקמוטו סאטושי נאקמוטו סאטושי נאקמוטו

“יש אפילו אחד בלינקדאין שטוען שהמציא את ביטקוין ויושב ביפן. אבל אף אחד מהפרופילים האלו לא מתאים לפרטים ידועים אחרים ורק מעט מכיווני החקירה התגלו כאמינים. כמובן, יש סיכוי שמדובר בפסבדון, אבל זה מעלה את השאלה למה מישהו שרוצה להישאר אנונימי יעשה שימוש בשם ייחודי שכזה. רק שסרקתי את מאגר מידע שהכיל כרטיסי רישום של זרים שהפכו לאזרחי ארה"ב הופיע סאטושי נקאמוטו שהפרופיל ומידע הרקע שלו סיפקו התאמה אפשרית".

מיליונר מתבודד וגאון מתמטי

גם גאווין אנדרסון, המפתח הראשי בפרויקט ביטקוין שבין 2010 ל-2011 עמד בקשר מייל קבוע עם נקאמוטו, אישר בחשבון הטוויטר שלו את הפרסום: “אני מאוכזב שניוזוויק החליטו לתקוע את משפחת נקאמוטו, ומתחרט שדיברתי עם ליאה". בציוץ אחר הוא כתב: “סאטושי, זכור שאנחנו חיות שמחפשות דפוסים ומספרות סיפורים".

לפי הדיווח, לנקאמוטו יש הון אישי של יותר מ-400 מיליון דולר, והוא מתגורר בבית פרטי בטמפל סיטי שבדרום קליפורניה, שם הוא מטפל באמו בת ה-93. הוא נוהג בטויוטה קורולה, התחתן פעמיים, יש לו שישה ילדים, אוסף רכבות צעצוע ומחזיק בדעות ליברטניות. בעבר עבד נקאמוטו בתעשיות הביטחוניות ולטענת ניוזוויק נחשב לגאון מתמטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות