אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל גרוס מאשים: "אל עריאן מנסה לחתור תחתי" צילום: בלומברג

ביל גרוס מאשים: "אל עריאן מנסה לחתור תחתי"

גרוס תקף את מוחמד אל עריאן בגלל ראיונות שנתן לוול סטריט ז'ורנל שבהם הוא תיאר מתיחות הולכת וגוברת בין השניים

07.03.2014, 14:42 | שירות כלכליסט

ביל גרוס המנכ"ל המשותף ואחד ממייסדי קרן פימקו, מאשים את המנכ"ל היוצא מוחמד אל עריאן שהוא מנסה לחתור תחתיו באמצעות ראיונות לעיתון הוול סטריט ז'ורנל שבהם הוא מתאר מתיחות הולכת וגוברת בין שני המנהלים העומדים בראש קרן האג"ח הגדולה בעולם. כך מדווחת סוכנות רויטרס. 

קראו עוד בכלכליסט

גרוס סיפר לרויטרס כי יש לו "ראיות" לכך שאל עריאן "כתב" מאמר בפברואר בוול סטריט ז'ורנל ובו הוא מתאר את ההידרדרות במערכת היחסים בין השניים בעוד ביצועיה של פימקו רושמים ירידה בשנה שעברה. מאמר זה, טוען גרוס, מכיל גם תיאור של עימות בין השניים שארע מול למעלה מתריסר קולגות במשרדי החברה בקליפורניה.

גרוס, שניהל למעלה מ-1.91 טריליון דולר בנכסים, נכון לסוף 2013, והמכונה בוול סטריט כ"מלך האג"ח", אמר לרויטרס כי: "כל כך נמאס לי מניסיונותיו של מוחמד לחתור תחתי".

מוחמד אל עריאן וביל גרוס, צילום: בלומברג מוחמד אל עריאן וביל גרוס | צילום: בלומברג מוחמד אל עריאן וביל גרוס, צילום: בלומברג

כאשר נשאל אם יוכל להציג בפני רויטרס את הראיות התומכות בהאשמות אלו אמר גרוס: "יופי, אתם לצידו. הוא תפס גם אתכם והוא מסובב אתכם סביב האצבע הקטנה והמקסימה שלו".

גרוס אמר כי הוא יודע שאל עריאן, שנתפס כיורש הטבעי של גרוס, עומד עתה לעזוב את הקרן באמצע מרץ, עמד בקשר עם רויטרס בנוסף לקשריו עם הוול סטריט ז'רנל. גרוס אמר כי לאחרונה הוא מבצע מעקב אחר שיחותיו של אל עריאן.

דובר מטעם פימקו אמר: "מר גרוס לא הצהיר את ההצהרות שרויטרס מייחסת לו. הוא שולל באופן מוחלט שאמר אי פעם שהקרן צותתה לשיחותיו של אל עריאן או שהוא כביכול כתב מאמר לתקשורת".

לא ניתן היה להשיג את בעליה של הקרן, חברת השירותים הפיננסיים מגרמניה אליאנס, לשם קבלת תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות