אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורקים את אוניית הנשק באילת צילום: רויטרס

פורקים את אוניית הנשק באילת

מבצע "חשיפה מלאה" הגיע לסיומו המוצלח עם כניסת ספינות חיל הים אח"י חנית ואח"י חץ לאילת בליווי אוניית הנשק KLOS C. הספינה הכילה טילים ונשק קטלני נוסף שהיה בדרכו מאיראן לעזה.

08.03.2014, 20:04 | יואב זיתון, ynet

סיומו המוצלח של מבצע "חשיפה מלאה": ספינות חיל הים אח"י חנית ואח"י חץ נכנסו אחר הצהריים (שבת) לאילת לאחר שליוו את ספינת הנשק KLOS C. הספינה נתפסה ביום רביעי האחרון עם משלוח נשק קטלני שהיה מיועד לארגוני הטרור בעזה. היא נכנסה לנמל האזרחי באילת כשהיא נושאת דגל ישראל ועליה לוחמי שייטת 13 חבושים כובעי גרב. הערב החלו לפרוק את 150 המכולות שלה

המשטרה חסמה את הכבישים המובילים לנמל. בצה"ל הכינו כבר אתמול ושלשום במות בנמל אילת לקראת אירוע חשיפת תצוגת הנשק שיימצא בספינה. עם הגעת ה"קלוז סי" לנמל האזרחי, יחלו לוחמי יחידת ההנדסה יהל"ם ואנשי מספן הציוד של חיל הים לסרוק את עשרות המכולות שעל סיפון הספינה ולהוציא את עשרות הטילים ארוכי הטווח M-302 שיועדו לרצועה.

תמונות מהספינה, צילום: דובר צה"ל תמונות מהספינה | צילום: דובר צה"ל תמונות מהספינה, צילום: דובר צה"ל

הלוחמים יבדקו גם אם הספינה נושאת אמצעי לחימה נוספת דוגמת פצצות מרגמה ותחמושת למקלעים. בצה"ל לא לוקחים סיכון והחשש הוא מהפקת לקחים של האיראנים מסיכולי הברחות קודמות, שלפיהם חלק מארגזי האמל"ח ימולכדו ולכן הן ייבדקו קודם ע"י לוחמי ההנדסה. ספינת הנשק מובלת על ידי קצינים מחיל הים שהוכשרו למשימות כאלו. מסיבת העיתונאים שבה ייחשפו אמצעי הלחימה צפויה לפי שעה להיערך ביום שני. לאירוע חשיפת האמל"ח הוזמנו גם נספחים צבאיים זרים ושגרירים.

במבצע "חשיפה מלאה" שהושלם בהצלחה השתתפו מאות לוחמים מחיל הים ושתי ספינות טילים - אח"י חץ ואח"י חנית - בליווי מהאוויר של מסוק חילוץ "עטלף" של טייסת "מגיני המערב" וכן מל"טים של חיל האוויר. הספינה, נושאת דגל פנמה, יצאה לפני עשרה ימים מאיראן והייתה אמורה להגיע ביום ה' לפורט סודן. 17 אנשי צוות ממדינות שונות שהיו על סיפונה תוחקרו ונבדקת מידת מעורבותם בניסיון ההברחה.

בעקבות המבצע, שוחח אמש שר הביטחון משה (בוגי) יעלון עם מזכיר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל, ועדכן אותו בפרטי ההשתלטות. במהלך השיחה אמר יעלון כי "מדובר במבצע מאוד מוצלח שהוא תוצאה של מאמץ מודיעיני ארוך ומשולב ומיומנות רבה של לוחמי צה"ל".

לדברי השר, "החשיפה הזו מציגה שוב את הכוונות האיראניות האמיתיות: איראן ממשיכה לאמן, לממן ולחמש גורמי טרור, וגילוי האונייה השבוע הוא הוכחה נוספת וברורה לכך". בסיום השיחה סיכמו השניים על פגישה שתתקיים בתקופה הקרובה בישראל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות