אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קבוצת אקסטרה: דנקנר הגיש לבית המשפט מסמך מזויף

בעלת השליטה באי.די.בי הגישה ראיות לשופט אורנשטיין לפיהן דנקנר ואנשיו הגישו לבית המשפט בישראל ולרשויות באירופה מסמך מזויף ותצהיר כוזב. מוטי בן משה, בעל השליטה באקסטרה, נעדר ממסיבת העיתונאים

09.03.2014, 11:15 | גולן חזני

קבוצת אקסטרה בשליטת מוטי בן משה הגישה לפני דקות אחדות ראיות לשופט אורנשטיין לפיהן נוחי דנקנר ואנשיו הגישו לבית המשפט בישראל ולרשויות באירופה מסמך מזויף ותצהיר כוזב, עבירות פליליות לכאורה שדינן עד 9 שנות מאסר. בן משה לא הגיע למסיבת העיתונאים ויוצג ע״י עו"ד רענן קליר. 

קראו עוד בכלכליסט

הראיות מועברות לפרקליטות מיסוי וכלכלה בבקשה לפתיחת חקירה פלילית נגד דנקנר בחשד לבידוי ראיות ותצהירים כוזבים. מסמכי התביעה נמסרו לאקסטרה על ידי הרשויות בגרמניה.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

מדובר בתגובה למסמכים שהוגשו לפני כחודש וחצי לבית המשפט בהן נטען כי מוטי בן משה אינו בעל השליטה היחיד באקסטרה. כמו כן הועלו חשדות לכאורה שבן משה ביצע הונאת מע"מ מסוג "קרוסלה" במסגרתה נמנעה אקסטרה מתשלומי מע"מ בגרמניה. דנקנר דרש מבית המשפט להורות על העברת הדו"ח המלא של צוות הבדיקה כדי לאפשר לו להביא בפני בית המשפט ראיות הסותרות את ממצאי הדו"ח. כמו כן, טוענים בקבוצת אקסטרה כי גם אבי ינוס מחברת בלק קיוב ויהודה ברלב שותפים להגשת התצהיר המזויף.  

 

 

קליר הציג תלונות של אדם בשם ראובן שקיאשוילי על הלבנת הון ועבירות מע"מ של בן משה ותלונה דומה של עורכת דין גרמניה בשם ברקוד. התלונות גובו בתצהירים של בר לב. כראיה לתלונות צירפו אנשי דנקנר את צילומי העיתונים בישראל.

 

תצהירים נוספים הוגשו ע״י הבלגי פטריק דה פלסמייקר שהביא עדות אישית לכאורה נגד בן משה.

חומר נוסף הועבר ע״י דנקנר ואנשיו לתקשורת הגרמנית. הרשויות בגרמניה הגיעו למסקנה שאין ממש בחשדות נגד בן משה. לשכת התובע המחוזי בדיסלדורף העבירה מסמכים שהעבירות של אנשי דנקנר נמצאו בלתי מבוססות ולא תיפתח חקירה.

לבית המשפט הוגש גם מכתב שקיבל בן משה מהבנק האוסטרי meinl שקובע כי המסמך שהגיש הבלגי על 10 מיליון דולר שהועברו לחשבון של בן משה בבנק זה, הינו מזויף. הבנק מציין במכתב כי לבן משה אין ולא היה חשבון בבנק זה.

"מסיבת העיתונאים נעדה להשפיע על בית המשפט ועל הרשויות"

"מסיבת העיתונאים אינה יותר מאשר ניסיון של מוטי בן משה להלך אימים ולהסיט את הדיון הציבורי מן התעלומה היחידה החשובה לציבור בישראל: מי באמת עומד מאחורי קבוצת אקסטרה ומהם מקורותיו הכספיים האמיתיים. איומים ושיטות הפחדה לא יסיטו את נוחי דנקנר מלהביא את כל הראיות לבחינה אמיתית של בית המשפט", כך הגיבו עורכי הדין של דנקנר על האשמותיו של מוטי בן-משה במסיבת העיתונאים היום.

"מסיבת העיתונאים לכשעצמה היא מעשה פסול וחמור, שנועד לנסות ולהשפיע על בית המשפט ועל הרשויות. כל אדם שאינו חושש מבירור האמת, ויש לו טענות מן הסוג שעלה במסיבת העיתונאים, פונה לבית המשפט ותומך את טענותיו החמורות בתצהיר. בן משה כינס מסיבת עיתונאים וחמק כהרגלו מהגשת תצהיר נוכח חששו שגרסתו תקרוס במבחן של חקירה נגדית בבית משפט. עצם קיומה של מסיבת העיתונאים – בזמן שבן משה אמור לעסוק במילוי מחויבותיו לבעלי החוב ובטיפול בחברות מקבוצת אי די בי - מלמד על הלחץ שבו הוא שרוי ועל חששו מחשיפת האמת בבית המשפט".

דנקנר הגיש היום תשובות לבית המשפט עם התגובות של אקסטרה לערעור של דנקנר לעליון. דנקנר צירף מכתב מרואה החשבון המבקר הקודם של בן משה, שטוען כי "הוא עצמו סבור שהדו"חות הכספיים של קבוצת אקסטרא פסולים (defective) בלשונוץ כי הדו"חות מציגים רווחים למרות שלמעשה ישנם הפסדים מאחר והמערכת אינה מציגה נכון את חובות המע"מ ולכן קיימים לאקסטרה דו"חות מע"מ שנתיים פגומים". דנקנר גם טוען כי בן משה מחליף כל שנה את משרד רואה החשבון המבקר את אקסטרה, "פעולה בלתי מקובלת המעלה חשש כי רואי החשבון אינם מוכנים להמשיך ולעמוד לאורך זמן מאחורי הדו"חות".

מחברת בלאק קיוב, שאספה עבור נוחי דנקנר את המידע על בן משה נמסר: ״כל פעולותיה של בלאק קיוב נעשות תוך הקפדה יתרה על מילוי הוראות החוק בכל מדינה בה פועלת החברה. כך במקרה של הבדיקה של קבוצת אקסטרה וכך לגבי כל מחקר אחר בו עוסקת החברה. עובדה זו תוכח בצורה חד משמעית ומעבר לכל ספק בפני רשויות אכיפת החוק והמשפט בארץ ובעולם. איומיו של בן משה לא ירתיעו אותנו, נמשיך לפעול ללא לאות עבור לקחותינו״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות