אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי אלעזרא ושמלצר: גם רוזן וטוכמאייר רוצים את סונול

בלעדי לכלכליסט

אחרי אלעזרא ושמלצר: גם רוזן וטוכמאייר רוצים את סונול

ישראל קנדה, שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, מעוניינת בקרקע של סונול בפי גלילות בשווי 80 מיליון שקל. תיתכן עסקה לרכישתה בלבד

11.03.2014, 08:34 | גולן חזני

ישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר מצטרפת למירוץ לרכישת סונול ומתמודדת על הרכישה מול אלי אלעזרא.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי המגעים מול רוזן וטוכמאייר הואצו בימים האחרונים, וכי מכירת סונול על ידי קבוצת עזריאלי עשויה להסתיים בשבועיים הקרובים. אם המו"מ מול קנדה ישראל יסתיים בהצלחה, עשויה חברת אלקטרה לחבור אליה ברכישה.

על פי ההערכות, ישראל קנדה מתעניינת בעיקר בקרקע שבבעלות סונול בפי גלילות ששווייה 80 מיליון שקל. ייתכן שהעסקה, אם תבשיל, תהיה רק לרכישת הקרקע, במיוחד נוכח החוב הגדול שרובץ על סונול.

חוב זה היה גם הסיבה לכך ששני מתעניינים קודמים, שלמה שמלצר ואלי אלעזרא, הפסיקו את המו"מ לרכישה. על פי הערכות, שמלצר אף אמור היה לקבל מימון עצמי של כ־200 מיליון שקל מקבוצת עזריאלי לביצוע העסקה.

קבוצת עזריאלי מחזיקה בחברת סונול באמצעות גרנית הכרמל. הקבוצה רכשה את מניות השליטה בגרנית הכרמל מידי משפחת בורוביץ' ותאגיד הסחר גלנקור ב־2006 לפי שווי של 275 מיליון דולר (כ־1.18 מיליארד שקל לפי שער הדולר דאז).

בשנה וחצי האחרונות ניהל עזריאלי מגעים למכירת סונול לכמה גורמים, ובהם שלמה שמלצר וקבוצת דפנסיב שילד. המועמדת הרצינית ביותר עד כה היתה קבוצת טרפיגורה הבינלאומית משוויץ, אולם המשא ומתן שהתנהל מולה הופסק בשל קשריה של החברה באיראן.

דוד עזריאלי, צילום: מתוך הקמפיין דוד עזריאלי | צילום: מתוך הקמפיין דוד עזריאלי, צילום: מתוך הקמפיין

ישראל קנדה היא חברת נדל"ן המתמחה בבניית מגדלי יוקרה בתל אביב, ובהם פרויקט בלו במתחם הקאנטרי קלאב לשעבר בסמוך לצומת גלילות, ופרויקט מידטאון שאותו היא בונה עם אלקטרה, המשמשת שותפה אסטרטגית בחלק מהפעילויות שלה.

לסונול 234 תחנות דלק ו־169 תחנות נוחות. מחזור המכירות השנתי של סונול מוערך ב־5 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות