אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"חות תנובה: עלייה של 4.37% במכירות; זינוק ברווח התפעולי צילום: אריאל בשור

דו"חות תנובה: עלייה של 4.37% במכירות; זינוק ברווח התפעולי

מהדוחות הכספיים של 2013 עולה כי מכירות החברה הסתכמו ב-7.17 מיליארד שקל, ואילו הרווח התפעולי רשם עלייה חדה של 8.5% והסתכם ב-614 מיליון שקל. המנכ"ל אריק שור: "התמקדנו בשיפור התהליכים הארגוניים בכל זרועות הקבוצה"

11.03.2014, 10:12 | נורית קדוש

עליות מחירים לצד גידול במכירות הביאו לעלייה בשיעור 4.37% במכירות תנובה שהסתכמו ב-7.17 מיליארד שקל בשנת 2013, ביחס ל-6.9 מיליארד שקל ב- 2012. כך עולה מהדו"חות הכספיים של החברה לשנת 2013 שפורסמו הבוקר (ג'). עוד עולה מהדו"חות כי הרווח הגולמי הסתכם ב-1.97 מיליארד שקל, ביחס ל- 1.89 מיליארד שקל בשנת 2012, גידול של כ-4.35% ביחס לשנה המקבילה אשתקד.  

קראו עוד בכלכליסט

שיעור הרווח הגולמי מההכנסות הינו ללא שינוי ביחס לאשתקד ועמד על כ- 27.5%. הגידול ברווח הגולמי ושיפור בתוצאות חברות מוחזקות הביאו לעלייה חדה בשיעור 8.5% ברווח התפעולי, שהסתכם ב-614 מיליון שקל, לעומת 566 מיליון שקל בשנת 2012. השיפור ברווח התפעולי היה אף חד יותר, אך קוזז בשל גידול בהוצאות המכירה והשיווק על השקת מוצרים חדשים ולאור התחרות הגוברת. הרווח הנקי לשנת 2013 הסתכם בכ- 520 מיליון שקל, לעומת 1.176 מיליארד שקל בשנת 2012, קיטון של 55.8% ביחס לאשתקד.

מנכ"ל תנובה, אריק שור. "התמודדנו עם תחרות הולכת וגוברת בכל אפיקי פעילות החברה", צילום: עמית שעל מנכ"ל תנובה, אריק שור. "התמודדנו עם תחרות הולכת וגוברת בכל אפיקי פעילות החברה" | צילום: עמית שעל מנכ"ל תנובה, אריק שור. "התמודדנו עם תחרות הולכת וגוברת בכל אפיקי פעילות החברה", צילום: עמית שעל

הירידה ברווח הנקי נובעת בעיקרה מהכנסות ממכירת נכסי נדל"ן מהותיים בתקופה המקבילה אשתקד. אריק שור, מנכ"ל קבוצת תנובה, מסר: "2013 הייתה שנה בה התחרות גברה ותנובה התמודדה עם תחרות גדלה והולכת בכל אפיקי הפעילות שלה. תוצאות 2013 משקפות את מאמצי תנובה להתאים את מוצרי הקבוצה ולהביא ערך ללקוחות ולצרכנים בקטגוריות השונות, כדוגמת תוכנית המצפן התזונתי שבמסגרתה הושקו בין היתר משקאות חלב ומעדנים לילדים מופחתי סוכר, קוטג' דל נתרן ומגוון רחב יותר של דגים קפואים איכותיים בפריסה רחבה, וכן בשיפור מגוון המוצרים ללקוחות השוק המקצועי".

עוד הוסיף שור ואמר: "השנה התמקדנו בשיפור התהליכים הפנים ארגוניים וניהול מושכל של הוצאות בכל זרועות הקבוצה כדי לתמוך בגידול בפעילות ללא גידול מקביל בעלויות".

 יעקב חן, סמנכ"ל הכספים של קבוצת תנובה, מסר: "נתוני הקבוצה מושפעים באופן מהותי מפעילות הנדל"ן ומהשפעות המס בשנתיים האחרונות. פעילות הנדל"ן הניבה רווחים גבוהים בשנה שעברה, ובנוסף השנה היו השפעות מיסוי חריגות בגין שינוי במדרגות המס בשנת 2014, דבר שגרם להוצאת מסים נדחים ברבעון השלישי ומאידך קיימת השפעת מס חיובית בגין סגירת שומות משנים קודמות. בניכוי ההשפעות הנ"ל הרווח הנקי עומד על 447 מיליון בשנת 2013 לעומת 378 מיליון בשנת 2012 ומשקף את המשך המאמצים של החברה להתאים מגוון מוצרים לצרכן תוך שמירה על יעילות תפעולית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
חזירים שמנים
תנובה חברה של חזירים. רק עכשיו פורסם בעקבות חוק המזון שתנובה חייבה את המרכולים לשים על המדף מוצרים יקרים בדיוק באותה כמות כמו מוצרים זולים, ואחר כך הם בכו שלא משתלם להם לייצר שקיות חלב פשוטות שנמכרות במחיר פיקוח, פשוט חברה של גנבים חזירים. כמו כן העלו מחירים של כל המעדנים,במיוחד היופלה שמגיע ל5 שקלים לגביע בעוד שבחול אותו מוצר נמכר ב 40 אחוז פחות. קשה מאוד גם להחרים אותם כי המוצרים של החברות המתחרות בערך באותו מחיר, ואיכות נמוכה כמו טרה. אני מקווה שיורידו מהר עליות מכס ונראה יותר מוצרים זולים מחו"ל. למשל התחילו להביא גבינה מלוחה בדיוק כמו צפתית מעודנת מהולנד בכמעט חצי מחיר מהגבינה של תנובה. כולל עלויות שינוע. זה מראה לכם מאיפה רווחי העתק האלה של תנובה.
11.03.14
לכל התגובות