אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרקליטיו של עו"ד ישראל פרי: "החזרתו לכלא - עונש מוות לאסיר בישראל" צילום: תומריקו

פרקליטיו של עו"ד ישראל פרי: "החזרתו לכלא - עונש מוות לאסיר בישראל"

לקראת הדיון בשב"ס בעניינו של פרי, שהועבר למעצר בית לאחר שאובחן כחולה בסרטן לצורך המשך ריצוי עונשו בגין חלקו בפרשת "הפנסיה הגרמנית", טוענים פרקליטיו כי החזרתו לכלא, כפי שדורשת הפרקליטות, תסכן את חייו

11.03.2014, 12:01 | משה גורלי
לקראת הדיון שתקיים מחר (ד') הוועדה הרפואית של שירות בתי הסוהר בבקשת הפרקליטות להחזיר את עו"ד ישראל פרי לכלא, מתריעים פרקליטיו שיהיה בכך "עונש מוות לאסיר במדינת ישראל". עורכי הדין ד"ר אליהו וינוגרד, גדעון פישר, ונעמה זר כבוד ממשרד גדעון פישר ושות' כותבים לשרת המשפטים ציפי לבני כי אם יוחזר פרי, הסובל מסרטן המעי הגס מפושט ומתקדם, לכלא רימונים, הסכנה לחייו תהפוך ממשית.

קראו עוד בכלכליסט

ב-2007 הורשע פרי בסדרה של עבירות בגין חלקו בפרשה הידועה של "הפנסיה הגרמנית", בהן גניבה בידי מורשה בסכום העולה על 300 מיליון מארק וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. על פרי נגזרו עשר שנות מאסר. כמה חודשים לאחר שהחל לרצות את עונשו, התלונן פרי באוקטובר 2009 על כאבי בטן עזים. בקשתו לטיפול, נטען במכתב "טופלה לאטה, בזלזול, כאשר נראה כי עושים הכל על מנת להימנע מלתת למרשנו טיפול".

ישראל פרי. הורשע בגניבה של יותר מ-300 מיליון מארק, צילום: תומריקו ישראל פרי. הורשע בגניבה של יותר מ-300 מיליון מארק | צילום: תומריקו ישראל פרי. הורשע בגניבה של יותר מ-300 מיליון מארק, צילום: תומריקו

לאחר כשנתיים וחצי, הובהל פרי במצב קשה לבית חולים לניאדו, ובבדיקות התגלה גידול במעי הגס שנכרת בניתוח חירום. "עפ"י חוות דעת מומחים", כותבים פרקליטיו, "ברי כי אם היו מקשיבים לתלונות מרשנו, בעוד מועד, ניתן היה להציל א חייו". היום מקבל פרי טיפולים כימותרפיים שלא ניתן, לטענת פרקליטיו, לקבל בבית הסוהר ולכן הוא מטופל במעצר בית. לפני כחודש הגישה הפרקליטות בקשה להחזיר את פרי לכלא.

במכתבם לשרה לבני, מבקשים עורכי הדין וינוגרד, פישר וזר-כבוד, לעשות שימוש דחוף בסמכותה "ולמנוע אסון שבהחלטה שרירותית חסרת שחר יקבע בדיון כי על מרשנו לחזור לכלא, ובכך יקופחו חייו של מרשנו, על כל המשתמע בכך".

בפרקליטות סירבו להגיב מאחר שמדובר במכתב לשרה. מהשרה לא התקבלה תגובה ולטענת הרשלנות כלפי השב"ס התקבלה התגובה: "מטעמי צנעת הפרט וחיסיון רפואי, מנוע שב״ס מלהתייחס למצבו הבריאותי ולמחלתו של האסיר. כמו כן החלטה בדבר שחרורו הזמני והחזרתו לבית הסוהר נתונה בידי ועדת השחרורים שליד השב"ס ואינה בסמכותנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות