אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Qlika הישראלית נמכרת לחברת התיירות Priceline ב-15-20 מיליון דולר

Qlika הישראלית נמכרת לחברת התיירות Priceline ב-15-20 מיליון דולר

קליקה פיתחה אלגוריתם לאופטימיזציית קמפיינים פרסומיים במובייל, על בסיס טכנולוגיה שפותחה במקור לאלגו-טריידינג. החברה הרוכשת מחזיקה גם את Kayak ו-Booking.com, שיקימו מרכז פיתוח בישראל

11.03.2014, 17:23 | אסף גלעד

רכישה זעירה ומהירה נוספת לסטארט-אפ ישראלי קטן: Qlika של בוגרי 'תלפיות' עומרי מורגנשטרן, איתי חורב ועידן זלצברג נרכשה בימים האחרונים בסכום שנע בין 15 ל-20 מיליון דולר על ידי ענקית התיירות המקוונת Priceline, המוכרת גם כבעלת מותגי התיירות Kayak, Booking.com ו-Rental Cars.

קראו עוד בכלכליסט

פעילות קליקה הישראלית תשולב דווקא במותג אחר של פרייסליין, Agoda הסינגפורי, שמשמש את לקוחות פרייסליין להזמין מלונות במחירים מוזלים. בכך, למעשה תפתח פרייסליין, המוכרת לישראלים רבים ממותגי התיירות המוזלת שלה, מרכז פיתוח ראשון בישראל.

מאלגו טריידינג לניהול קמפיינים. קליקה מאלגו טריידינג לניהול קמפיינים. קליקה מאלגו טריידינג לניהול קמפיינים. קליקה

לפני שנמכרה קליקה בזריזות, היא גייסה בסך הכל 1.7 מיליון דולר בהובלת קרן ההון סיכון Hillsven של בובי לינט. בעלי מניות נוספים בקליקה הם מנכ"ל Replay פאיאם זמאני, וסמנכ"לית השיווק של קלטורה, מיכל צור.

החברה היא בוגרת מאיץ הסטארט-אפים Upwest, מאיץ שחברה נוספת שלו, SlickLogin נמכרה גם היא במהירות רבה לגוגל לפני כשלושה שבועות, עוד בטרם השיקה מוצר לשוק.

אופטימיזציה יעילה משל מתחרות גדולות

קליקה פיתחה אלגוריתמים לתחום האופטימיזציה של קמפיינים פרסומיים. ביכולתה לבצע התאמה טובה יותר של מודעות פרסום ומותאמת גם לרשתות פרסום במובייל.

האלגוריתמים של קליקה, שנלקחו מעולם מסחר האלגו-טריידינג, מתמחרים מילות פרסום במנועי חיפוש בצורה יעילה בהתאם לאוכלוסייה המקומית, לגילים ולמאפיינים סוציו-דמוגרפים נוספים. לטענת החברה, היא מצליחה טוב יותר ממתחרות כקנשו הישראלית או מארין, אדובי ודאבל קליק האמריקאיות באפיון, תמחור וניהול קמפיינים קטנים או מקומיים במנועי החיפוש, תכונה המכונה בעגה המקצועית היפר גרנולר.

למשל, ביכולתה של קליקה לזהות כי באזורים שונים במנהטן משלמים מחירים שונים עבור דירות או מלונות. לפיכך, היא תציע עבור המפרסם לשלם על צירוף המילים 'חדר במלון' בגוגל מחיר שונה עבור תושב הארלם ועבור תושב שכונת אפר ווסט סייד, אזורים סמוכים אך בעלי מאפיינים דמוגרפים שונים לחלוטין ונכונות לשלם מחירים שונים על חדרים במלון.

האלגוריתמים של קליקה לא מבינים רק מילות מפתח, אלא מתייחסים גם לנתונים חיצוניים כמו מחירי שוק, גורמים המשפיעים על שיעור ההמרה והקשרים נוספים. החברה נוסדה ב-2011 ומעסיקה כיום 9 עובדים ברמת גן. דוברי פרייסליין אישרו את דבר הרכישה לכלי תקשורת שונים בארה"ב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות