אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזונות בלי חרטות צילום: שאטרסטוק

מזונות בלי חרטות

נדחתה תביעת אם לפתוח הסכם גירושים ולעדכן את סכום המזונות - מאחר, שלטענתה, בעת הגירושים היתה במצב נפשי קשה

12.03.2014, 08:41 | ענת רואה

שופט בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב יהורם שקד דחה בקשה שהגישה אשה לביטול ההסכמות הקודמות שנחתמו עם בעלה לשעבר, במטרה לשנות את סכום המזונות שהוא מחויב לשלם לה.

בהסכם הגירושים שעליו חתמו בני הזוג לשעבר, הסכימה האשה למשמורת משותפת ולכך שבעלה לשעבר ישלם לה 1,000 שקל בחודש עבור כל ילד, ובסך הכל 3,000 שקל על שלושת ילדיהם המשותפים, כולל הוצאות חינוך והוצאות רפואיות.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

כשנה לאחר מכן הגישה האם תביעה להגדלת המזונות ל־7,400 שקל בחודש. טענתה היתה שבמועד החתימה על הסכם הגירושים היא היתה במצב נפשי קשה, ורצתה לרצות את הבעל ולשמור על אחדות המשפחה ולכן נכנעה לתכתיביו. האשה התבססה על ההלכה שלפיה מזונות קטינים לעולם אינם סופיים והם ניתנים לשינוי מעת לעת.

האב התנגד לבקשה וטען כי לא חל כל שינוי מהותי בנסיבות שמצדיק פתיחה מחדש של הסכם הגירושים. הוא הוסיף עוד שהוא שוהה זמנים משמעותיים עם הילדים ונושא באופן ישיר בהוצאותיהם כשהם נמצאים אצלו וכמו כן, טען שהוא משלם לגנים, לצהרונים ולחוג ורוכש מוצרי מזון לבקשת האם. השופט שקד קבע כי אין שינוי נסיבות או הטבה במצבו הכלכלי של הבעל, או קיפוח קיצוני של הילדים שיש בו להביא להתערבות בהסכם, ולפיכך דחה את התביעה אך קבע כי סכום המזונות החודשי יוצמד למדד. (תמ"ש 32604-04-13).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
איך אפשר בימינו אלה להחזיק 3 ילדים ב- 3.000 ש"ח ?
ההוצאות על ילדים הן כל כך רבות וכל כך יקרות : ביגוד, כלכלה , אסתטיקה , הנעלה, ספרים, שעורים פרטיים בשעת הצורך, הוצאות רפואיות , בי"ס או גן ילדים, מכשירי כתיבה, משחקים, חוגים לילדים, תרבות לילדים, נסיעות וטיולים, בילוי לילדים, ועוד ועוד ........ כיצד אפשר לדבר היום על 3000 ש"ח לשלושה ילדים. אלא, אם האמא מרוויחה גם היא הרבה. לפני שנים זה היה סכום סביר , אבל היום ???????? גן ילדים אחד לחודש , וכבר הלך כל הכסף.
קמצנות והתאכזרות לילדים  |  12.03.14
לכל התגובות